7m


7m

hyundai

Trabzon'da hamsi kokusu tepkisi artıyor!

Çarşıbaşı'ndan sonra Vakfıkebir'de de hamsi kokusuna tepki var.

Trabzon 26.11.2019, 22:36
Trabzon'da hamsi kokusu tepkisi artıyor!

Karadeniz’de avlanan hamsilerin Vakfıkebir Limanı’ndan kamyonlara yüklenerek fabrikalara nakledilmesi sırasında yağlı hamsi suyunun denize akması sonucu meydana gelen kokuya vatandaşlar tarafından büyük tepki geliyor.
 
Çevre ve Şehircilik İlçe Müdürlüğü’nün, limanın yağlı hamsi suyu ile kirletilmesine kayıtsız kaldığını savunan vatandaşlar, çevreye yayılan hamsi kokusunun bir an önce son bulmasını istediler. Bazı vatandaşlar ise, “Evlerimize ve üzerimize sinen hamsi kokusunu kolonya ve parfümle gidermeye çalışıyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.


Yorumlar (10)
iskefiye 2 yıl önce
Çarşıbaşı ilçesindeki koku ne balık kokusu ne de balığa benzer bir koku resmen çöp koklatıyorlar insanlara. Konunun da saati yok artık bir bakmışsınız haftaiçi akşam saat 20:00'da bir bakmışsınız güzel bir pazar günü sabah saat 08:00'da.

İlçeye artık arkadaşlarımızı getiremez olduk sokağa bile çıkamıyoruz. Evlerimizde cam açamıyoruz, kıyafetlerimizi kurutamıyoruz.

Değil ilçede yaşamak sahil yolundan geçen arabalar bile kırmızı ışıkta zor durabiliyor. Bu kokunun çözümü bu kadar zor olmamalı ekmek parasına çalışan insanlar söz konusu edilerek tüm ilçeye bu kokunun çektirilmesi insanlığın hiç bir yerine sığmaz.
!!! 2 yıl önce
Biz bizzat bu kokuyu çeken, tahammül etmeye çalışan halkız . O anlattığınız makineler sayesinde koku yayılmıyor ise biz neden pencerelerimizi açamıyoruz evimizi havalandıramıyoruz yeri geliyor 3 gün havasız kalıyor evlermiz dışarıda aracımızdan inip eve yürürken bile burnumuzu kapamak zorunda kalıyoruz . Biz mi suçluyuz şimdi ? Yalan mı konuşuyoruz?
Mehmet kobya 2 yıl önce
Merhaba, insanlara yanlış Bilgi aktarıyorsunuz. Koku giderici sistem dünyaca ünlü Haarslev firması tarafından üretilmiş, dünyadaki bütün balık Unu balık yağı fabrikalarında kullanılıyor olup, kullanılan kimyasal baz haline getirip deşarj ederek derin deşarja gönderilir. Havaya söylediklerinizi yaysaydık halktan önce biz çoktan hasta olmuştuk. Yalan yanlış haber paylaşmak moda oldu. Dileyen fabrikamızı ziyaret edebilir. Kontrollerimiz yapılmıştır, doğaya ve insan sağlığına zararlı hiçbir durum yoktur. Yalan yanlış bilgilerin arkasından koşmayın.
Lazrail 2 yıl önce
Hamsi kokusundan ziyade bunların bizi kimyasal olarak zehirlediğini biliyor muydunuz ?Nasıl mı ?
Koku ünitelerinde kostik soda özetle çamaşır suyunu buharlaştırıp hamsi kokosunu biraz kesiyorlar fakat çamaşır suyunu buharlaştırıp havaya bırakıyorlar. Franjit neden olduğunu düşün bir çarşıbaşı.
Ayrıca uzun süre solunumda nasıl sağlığı tehdit ettiği ortada ... Fabrika tedbirli çalışıyor belli devlet görevlileri gelince çalışmıyorlar onlar gidince veriyorlar kutsalı.
Zehirleniyorsun Çarşıbaşı, Gençliğin çalınıyor çarşıbaşııı ama hamsi kokusundan akıllarda bir sis perdesi çökmüş gidiyor.

Emekli kimyager.
Kafalar güzel 2 yıl önce
Suya klor katıyorlar zehirlenmiyor musun o suda
YUSUF turgut 2 yıl önce
Ben hayatımda böyle koku görmedim nasıl dayaniyo bu insanlar rezalet
Muzaffer Bak 2 yıl önce
fabrika sahipleri yorum yapar olmus denizdeki baliklar bile yag dan nefes alamayip suyun üstüne cikiyolar bide hala savunuyo ayiptir ayip
Ünal Sevgi 2 yıl önce
Zehirleme olmaya bilir ama insanları fabrikanın kokusu rahatsız ediyor Mehmet bey ilk önce kokuya bi önlem bulun evde cam acamiyirux meyve sebze hep hamsi kokuyor millet de tepki göstermekte haklı
Ts 2 yıl önce
yazacak teknik bilgi var ama bunu anlatacak gazeteci yok.
Yücel 2 yıl önce
Istanbulda oturuyorum çarşıbaşılıyım memlekete geldim sabah saat 7 böyle bir koku olamaz eve çıktım koku dan evde durulmuyor leş kokuyor sayın mehmet bey siz para kazanaçaksınız diye kokunu çekmek zoruntamıyız dere boyu kaliba çıkmatınız hamsi yemeyide nefret eddirtiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@