7m


7m

hyundai

Trabzon'da gündem olan şort yasağının nedeni belli oldu!

'Şort' ve 'kısa pantolon' yasağı kararını kadın personellerin şikayeti üzerine almış

Trabzon 21.04.2022, 15:22
Trabzon'da gündem olan şort yasağının nedeni belli oldu!

Trabzon'da, üniversite kampüsündeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait erkek öğrenci yurdunda, kız öğrencilerin de akşam yemeklerini yediği yemekhanenin girişine 'Kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek yasaktır' yazısı asılması üzerine başlatılan idari soruşturma kapsamında ilgililerin ifadesine başvuruldu. İsmi açıklanmayan görevlinin yemekhanede çalışan kadın personellerin, erkek öğrencilerin giyiminden rahatsız oldukları yönündeki şikayetleri nedeniyle yazıyı astığını öne sürdüğü belirtildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ana kampüsündeki KYK'ya ait E Blok'taki erkek öğrenci yurdunda, kız öğrencilerin de akşam yemeklerini karma olarak yediği yemekhanenin girişine, 'Kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek yasaktır' yazılı kağıt asıldı. Öğrenciler tarafından sosyal medyada paylaşılan yazı tepki çekti. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı sosyal medyadaki tepkiler üzerine açıklama yaparak, “Bu uygulamanın KTÜ ile alakası yok” ifadelerini kullandı.

Trabzon'd gündem olan şort yasağının nedeni belli oldu!

Tepkiler üzerine bir süre sonra kağıt, asılı olduğu alandan kaldırıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı da ilgili yurt görevlileri hakkında idari soruşturma başlattı. Diğer bloklarda uygulanmadığı belirlenen yasak kararıyla ilgili personellerin savunmaları alındı.

İsmi açıklanmayan görevlinin, yemekhanede çalışan kadın personellerin erkek öğrencilerin giyiminden rahatsız oldukları yönündeki şikayetleri üzerine yazıyı astığını ileri sürdüğü belirtildi. Görevlinin, olayın bu kadar büyümesini beklemediğini ve pişman olduğunu dile getirdiği bildirildi.

Kurumdaki diğer ilgililerinde savunmalarının alınmasının ardından görevliler hakkında karar verileceği kaydedildi.

Trabzon'd gündem olan şort yasağının nedeni belli oldu!


Yorumlar (8)
rrr 1 ay önce
muhtemelen şikayetçi olan kadın çalışan profili türbanlı tarikatci şeriatcı kadın çalışan profilidir.
rivrivriv 1 ay önce
rrr sana kıllı bacaklı yemekler dilerim. Çorban kıllı beynin akıllı olsun.
ALİ 1 ay önce
ne alaka hiç kimse hiç kimsenin kıllı yada kılsız bacaklarını görmek zorunda değil hemen olayı nasıl saptırıyorsunuz vay memleketin haline bence gayet iyi olmuş aya kalmadı kimsede bari savunuculuk yapmayın ayıp ayıp
SSS 1 ay önce
ortalıkta anadan üryan gezmek dahamı hoş.
Davut 1 ay önce
O zaman çalışmasın kadınlar. Evde otursunlar.
trabzon 1 ay önce
Ne hale geldi dünya. Artık İslami değerlere sahip çıkmak imkansız anladık. Birazcık efendice giyilmesi talebi bile nelere kadir olmaya başladı. Sanki öğrencilerden şalvar tesettür istemişler. Yuh diyorum...
ALİ 1 ay önce
sss nasıl bir saçma cevap sen neyin kafasını yaşıyorsun
hupcan 1 ay önce
o zaman kızlar mayo ile yemek haneye gitsinler, erkekler de atlet don ile gitsinler. herkes her yere istediği gibi giyinip gidemez. bence hiçbir sakıncası yoktur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@