banner556

Trabzon'da girişimcilere 34 milyon TL hibe

Trabzon'da 2020 yılında girişimcilere 34 milyon lira hibe desteğinde bulunuldu.

Trabzon 04.01.2021, 15:31
Trabzon'da girişimcilere 34 milyon TL hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, 2020 yılında girişimcilere 34 milyon lira hibe desteğinde bulunduklarını bildirdi.

Aydoğdu, yaptığı açıklamada, 2020 yılını değerlendirerek, ekonomik anlamda ülkenin kalkınmasına destek sağlamak adına TKDK'nın faaliyette bulunduğu 42 ilde çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını Türkiye olarak en az hasarla atlatmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Aydoğdu, şunları kaydetti:

"2020 yılında Trabzon'da yatırım tutarı yaklaşık 46.5 milyon lira olan projelerde girişimcilerimize yaklaşık 34 milyon lira hibe desteğinde bulunduk. 2021 yılı için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 2021 yılı içerisinde tüm sektörlerden çağrı ilanına çıkarak girişimcilerimize tüm gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. İlimizin ve  bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak, insanlarımıza yeni iş kapıları açacak bu faaliyetleri desteklemekten mutluluk duyuyoruz."
 

Yorumlar (3)
davut 3 hafta önce
Girişimcilere değil, adamını bulup para yedireceklere diye düzeltmek lazım. Tabi ezanlar susmuyor ve bayrak inmiyor bu sayede
Kenan 3 hafta önce
Hangi zenginlere hortumlattınız o kadar parayı bence şeffaf olup açıklayın
Toruk 3 hafta önce
Kime ve hangi yatırım amacıyla verildiğini de açıklasınlar bakalım. Neler görüyoruz neler, Allah belalarını versin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@