banner536

banner526

banner533

Trabzon'da geleceğin yazılımcıları yetiştiriliyor

Trabzon 02.02.2018, 16:06
Trabzon'da geleceğin yazılımcıları yetiştiriliyor

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Trabzon Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama Eğitimi Merkezini ziyaret ederek Sorumlu Şube Müdürü Mesut Kaş ve danışman öğretmenlerden bilgi aldı.


GELECEĞİN YAZILIMCILARI BU MERKEZDE YETİŞİYOR!

Öğrenciler, Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama Eğitimi Merkezinde danışman öğretmenlerin gözetiminde birçok konuda proje üretiyorlar. Danışman öğretmenler tarafından öğrencilere, teknolojiyi üretim amaçlı kullanabilmeleri için bilgisayar bilimleri okuryazarlığı, grafik tasarım, 3 boyutlu modelleme, algoritma, yazılım geliştirme, elektronik programlama, animasyon, zekâ oyunları ve robotik konularında üst düzey eğitim veriliyor. Bu eğitimleri alan öğrencilerin, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımları da sağlanacak. Proje kapsamında eğitim alan öğrencilerin, kendi projelerini geliştiren, geleceğin yazılımcıları olmaya aday bireyler olmaları hedefleniyor.

Trabzon'da geleceğin yazılımcıları yetiştiriliyor

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş yaptığı ziyarette, Trabzon’daki Kodlama Eğitimi Merkezinin Türkiye’de ilkler arasında yer aldığını belirterek, “Bu merkezimizi iyi tanıtalım. Öğrencilerimizin ilgi ve alakalarını artırarak kabiliyetlerini geliştirelim. Bu projenin toplumdaki farkındalığını artırmak için gayret gösterelim. Heyecan oluşturalım. Projeyi ilçelerimize yayalım ki bu merkezlerimizin sayısı artsın. Nihai olarak yakın bir gelecekte ülkemizdeki tüm teknolojik ürünlerin yazılımları bu merkezlerde temel eğitimi almış öğrencilerimiz tarafından üretilsin. Geleceğimiz için bu projeye gereken desteği vermeliyiz.” şeklinde konuştu.

Trabzon Valiliğinin koordinatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile KTÜ arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen proje ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitimler veriliyor.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@