alexa metrics

banner536

Trabzon'da fuhuş operasyonu raporu: 3 ayda 231 kadına işlem

Trabzon'da, polis ekiplerince son 3 ayda düzenlenen fuhuş operasyonlarında, 67’si yabancı 231 kadın hakkında işlem yapıldı. Bu kişiler arasında, cadde ve sokaklarda erkeklere cinsel ilişki teklifinde bulunup, çevreye rahatsızlık verdiği belirlenen 155 kadına 31 bin 620 TL ceza uygulandı. Kadınlardan 3’ünde ise cinsel yolla bulaşan hastalıklardan frengi tespit edildi. 

Trabzon 11.10.2021, 12:53 11.10.2021, 12:58
Trabzon'da fuhuş operasyonu raporu: 3 ayda 231 kadına işlem

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, özellikle Çömlekçi Mahallesi’nde fuhuş yapıldığı belirlenen bazı yapıların kentsel dönüşüm kapsamında yıkılmasının ardından günübirlik kiralanan ev ve apartlarda fuhuş yapıldığı ihbarlarının artmasıyla harekete geçti.

Polis ekipleri, denetim ve operasyonlarını sıklaştırdı. Ekiplerin fuhşa yönelik son 3 aylık denetim ve operasyonları sonucu 67’si yabancı 231 kadın hakkında işlem yapıldı. 7’si ev, 10’u apart ve otel olmak üzere toplam 17 adrese düzenlenen baskınlarda yakalanan kadınların 3’ünde, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan frengi tespit edildi. Yabancı uyruklu kadınların sınır dışı edildiği operasyonlarda, 7 kadının da Türk vatandaşlığına geçtiği saptandı. Denetimlerde, özellikle kent merkezi meydan mevkisinde erkeklere cinsel ilişki teklifinde bulunup, çevreye rahatsızlık verdiği belirlenen 155 kadına ise toplam 31 bin 620 TL ceza uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “İl merkezi başta olmak üzere ilçelerimizdeki otellerde de kamu sağlığını ve ahlakını tehdit eden fuhuş faaliyetleri tarafımızdan sıkı bir şekilde takip edilmeye ve operasyonel çalışmalar yapılmaya devam edilecektir" denildi. 


Yorumlar (2)
ali 4 ay önce
devlet insanların cinsel yaşamını gözetleyip denetler mi. istediği ile ilişkiye giriyor diye de ceza keser mi. hani tüm ekonomik sorunlarımızı çözmüştük. bu bahsettiğiniz kadınlara neden hayat kadınları diyorlar geçinebiliyorlar mı ihtiyaçlarını karşıladı mı devlet. cumhuruyet isek devlet kimsenin hayatını özelliklede cinsel hayatını gözetleyip üstünede ceza kesmez. kim kime veriyorsa onun sorunudur başkasını da devleti de ilgilendirmez.
Trabzonlubu 4 ay önce
İş yine devlete döndü? Bu kadınlar burada 30 yıldır var. Ve çoğu yabancı. Onların ekonomisini biz düşünmeyelim. Ha şunu sorabilirsin. Hani biz Trabzon luyduk delikanlıydık merttikAhlak namus nerede. Kim satıyor bunları arkadaş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@