Trabzon'da flaş iddia! Başhekim yardımcısından hemşireye darp

Trabzon’da Başhekim Yardımcısı ile hemşire arasındaki kavga adliyelik oldu

Trabzon'da flaş iddia! Başhekim yardımcısından hemşireye darp

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsü Evde Sağlık Birimleri Servisi’nde görevli hemşire Özlem Taş, başhekim yardımcısı tarafından darp edilerek hakarete uğradığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan hemşire Taş, yaşananlara tepki göstererek Başhekim Yardımcısı R.G ile daha önceden aralarında herhangi bir problemin bulunmadığını belirterek sağlığı ile ilgili aldığı itiraz raporunun cevabını beklerken kendisine şiddet uygulandığını söyledi.
Olay günü Başhekim Yardımcısı R.G tarafından saldırıya uğradığını ifade eden hemşire Taş, “Numune Hastanesinde, evde sağlık biriminde hemşire olarak görev yapıyordum. Geçtiğimiz hafta perşembe günü görev yerimde otururken Başhekim Yardımcısı R.C tarafından saldırıya uğradım. Başhekim R.C, olay günü saldırgan bir şekilde içeriye girerek direkt üzerime doğru yürüyüp beni kollarımdan tutarak ayağa kaldırdı. Sandalyeyi üzerime doğru itti. Bana yumruklar sıkarak tehditler savurdu. Bana hakarette bulunarak görev yerimi terk etmemi, burasının benim görev yerim olmadığını belirterek ’Buradan defol git’ diye söyledi. Ben de kendisine ne yapmaya çalışıyorsunuz ; neden dışarıya çıkacağım bu şekilde bana davranmaya hakkınız yok dediğim halde iki kez yumruklarını sıkarak üzerime yürüdü. Orada bulunanlar kendisini tutarak engel olmaya çalıştı. Eğer tutmasalardı can güvenliğim tehlikede olacaktı” dedi.

"Aramızda herhangi bir husumet yoktu"
Başhekimle daha önceden aralarında herhangi bir husumetin olmadığını kaydeden Taş, iki hastaneden darp raporu aldığını ifade ederek “Kendisiyle aramızda herhangi bir şey geçmedi, bir husumetimiz de yok. Sağlığımla ilgili problemlerim var, ondan kaynaklı idare ile yazışmalarımız oluyor. Yazışmalardan dolayı itiraz dilekçemi ilettim. İtiraz dilekçemin sonucunu beklerken bana şiddet uyguladı. Bana hem hakaret etti hem de tehdit etti. Zaten darp raporlarım da var. Olay savcılığa intikal etmiştir. Ben bu kişinin ceza almasını işitiyorum. Can güvenliğim yok. Tekrar görev yapacağım yere gelerek bana saldırıp saldırmayacağını bilmiyorum. Bana idari katından görevlendirme yazısı geldi. Görevlendirme yazısına istinaden bende itiraz dilekçesi yazdım. Pazartesi günü bana görevlendirme yazısı geldi, Salı günü itiraz ettim Perşembe günü saldırıya uğradım. İki hastaneden de darp raporu aldım” diye konuştu.

Yaşananlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Taş "Sürekli yerim değiştirildi. Son 8 yıldır bu hastanede hemşire olarak görev yapmaktayım. Ayrıca sağlık problemlerinin olduğunu tansiyon hastası olduğumu bildikleri halde bana bu şekilde davrandılar. Zaten acile gittiğimde tansiyonum yükselmişti. Sağlığımı düşünmeyerek bana böyle davrandılar şiddet olarak bana hakarette bulundular, darp ettiler” ifadelerini kullandı.

Öte yandan olayın soruşturma safhasında olduğu için konuşamayacağını belirten Başhekim Yardımcısı R.G. de olayla ilgili gerekli yasal haklarını kullanacağını ifade etti.

İHA

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Yazık....Başhekim yardımcısı RG oldukça ılımlı ve dürüst biridir.Camur atmasinlar

Adem
Adem @Sağlık - 1 ay Önce

Trabzon'da gördüğüm en iyi niyetli doktorlardan birisidir. Kime sorsanız aynı cevabı alırsınız NOKTA!

bosver61
bosver61 - 1 ay Önce

Birilerinin torpil ve kayırmalarıyla makamlara gelenler kendilerini Ali kıran baş kesen zannediyorlar

ERN
ERN - 1 ay Önce

Trabzonda doktorların hemşirelerin yarısı böyle, kendini hizmet sektöründe değil halkın üstünde görüyorlar. Bu iş bir yerlerde bir şekilde patlak verecek o zaman da iş işten geçmiş olacak.

Vicdan
Vicdan - 1 ay Önce

Asıl araştırılması gereken sağlık problemi nedeniyle stresli ortamda çalışamaz raporuna istinaden göz polikliniğinde verildiği bölümde sağlık sorunu dikkate alınmadan zoraki göz ölçümünede bakması konusunda baskı yapıldığını x doktor tarafından bu kararı bozdurayımda gör diye tehdit edildiğini çok nettir.Bu doktorun kimin eşi olduğununda araştırılması gerekir.Malulen emekli ol diye baskı yapılıp mobing uygulanmıştır.Tek istediği sağlığının tehlikeye girmemesi verimli olabileceği herhangi bir yerde çalışmaktı.Hem kadına hemde çalışana şiddettir bu sözeldi fiziksele döndü.Kimsenin yanına kalmamalı vicdanınızı yoklayın Allah büyüktür gün gelir ayağınıza dolanır bunu unutmayın.O üç küçük evladın ahını almayın.Saygılar

Abdullah Birisi
Abdullah Birisi - 1 ay Önce

Trabzonun gördüğü en değerli doktorlardan birisidir. İyilik iftirasız kalmaz.Şaşırmadım.(sahi hemşire bana dokunmadı Demiş ama darp raporu almış :))

Vicdan
Vicdan - 1 ay Önce

Sayın Sağlık ılımlı olmak; insan(idareci) güvenlikten,kat personeline kadar tüm çalışanlarının sorunlarına ılımlı yaklaşıp orta yolu bulur makam ve mevki gözetmez ego tatmin etmez.Hakka girmez.

Kemerkayalı
Kemerkayalı - 1 ay Önce

Trabzonda söz konusu başhekim yardımcısının iyiliğini , ilgisini görmemiş tek bir hasta tek bir hasta yakını yoktur. Bu türden idarecileri küstürürseniz Trabzona yazık olur başka hiç bir şey değil !

Can
Can - 1 ay Önce

Demek vatandaşın bazıları haklı.siz kendiniz bir birinize daynamoyorsunuz.hast yakını ne yapsın


SIRADAKİ HABER

banner513