7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!

Trabzon'da Ortahisar zabıtası fırsatçılara göz açtırmıyor!

Trabzon 02.02.2021, 13:48 02.02.2021, 13:55
Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!

Trabzon'da vatandaşı bezdiren fiyatlarla ilgili Ortahisar zabıtası harekete geçti.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, pandemi sürecini fırsat bilerek haksız bir şekilde ürünlerinde fiyat artışı yapan işletmeleri uyararak, “İçinde bulunduğumuz pandemi süreci son derece çok nazik bir süreç… Bütün dünya genelinde ekonomik sıkıntılar var. Buna rağmen bazıları bunu fırsata çevirerek haksız kazanç elde etmenin peşinde… Vatandaşlarımızın bu ekonomik sıkıntılardan en az etkilenmesi için gerekli bütün tedbirleri alarak fırsatçıların fahiş fiyatlarla halkımızı ezmesine asla müsaade etmeyeceğiz.” dedi. 

Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!

Son günlerde vatandaşların en büyük şikâyet konularının başında gelen gıda ürünlerinde yaşanan fahiş fiyat uygulamaları Ortahisar Belediyesi zabıta ekiplerini harekete geçirdi. Ortahisar Belediyesi zabıta ekipleri market, manav ve işletmelerde fiyatları denetleyerek fahiş fiyat artışları yapan işletmelere ceza kesti.  

Konuyla ilgili acıkmalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç; özellikle zeytinyağı, peynir, yumurta, salatalık, domates vb. gıda ürünlerinde neredeyse iki katına varan fiyat artışlarının vatandaşları canından bezdirdiğin dile getirerek, bunu önlemek için denetimlerin sayısını daha da artırdıklarını kaydetti. 

Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!

“BUNUN ADI FIRSATÇILIK, BAŞKA İZAHI YOK”

Pandemi sürecini bahane ederek haksız bir şekilde ürünlerde fiyat artışı yapan hiçbir işletmeye müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Genç, vatandaşların bu konuyla ilgili her türlü şikâyetine cevap vereceklerini ifade ederek, “Maalesef, esnaf ahlâkıyla, ticaret ahlâkıyla bağdaşmayacak şekilde bazı marketler, manav ve işletmeler ürünlere fahiş zamlar uyguluyorlar. Giderlerinde herhangi bir artma söz konusu olmadığı halde, haksız bir şekilde bu artışlara gitmeleri sadece fırsatçılık olarak değerlendirilebilir. Bunun başka bir izahı yok. Bu gibi fırsatçılık yapan hiçbir işletmeye müsamaha göstermeyeceğiz. Zabıta ekiplerimiz gece-gündüz demeden denetimlerini sürdürecek. Ve fiyatları suiistimal edenlere karşı gerekli yaptırımları ve cezaları uygulayacağız. İlgili bakanlıklarımız da denetimlerini sıklıkla sürdürüyor. Bu konuda vatandaşlarımızdan gelen hiçbir şikâyete ve talebe duyarsız kalmayacağız. ” diye konuştu. 

Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!

Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!

Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!

Trabzon'da fiyat artışlarına sıkı denetim!
 


Yorumlar (13)
katakulli 2 yıl önce
boyle sacma sey olurmu?
serbest piyasa ,
insan istedigini istedigi fiyatta satar .
vergisini vermek sartiyla .
sen git aracilari kontrol et .
ha birde senin hiber marketlerini .
halil 2 yıl önce
yok ya insan istediği fiyata sararmış sayın çok bilmiş yok öyle yağma kafana göre 1 litre yagi 39 liraya sat 1 koli yumurtayı 30 liraya sat oldu canim devlet az bile yapıyor kapasın dükkanını vatandaşı kim soyuyorsa
yorumcu 2 yıl önce
Reisimiz Efendimiz Milleti marketlere ezdirmiyor , Yap-islet-devret modeliyle kendi muteahhitine ezdiriyor.Milleti Faturalara zam ustune zam yapan Dogalgaz ,elektrik dagitim sirketlerine ezdiriyor.Boyle gostermelik yerel hareketler Goz bile boyamiyor artik.O fiyatlarin neden yukseldigini cok iyi biliyorlar.O kadar vatandasi dusunuyorlarsa TUİK'e talimat versinler o ne yapar eder o fiyatlari enfladyon rakamlarina yansitmaz.Zaten rakamlar duzelince vatandas ac da kalsa dert etmezler..
Ali KAYA 2 yıl önce
Sizin başka işiniz yok mu? Oyun oynamayı bırakın artık. Milletin anasını ağlattınız.
hakan 2 yıl önce
Vatandaşı düşünüyormuş gibi çek pampa. La siz saka mısınız. Hayatımda hiç geçmeyeceğim, geçsem bile dünya para vermem gereken köprü, yolcu garantili hava alanları, milyarlık şehir hastaneleri (kurulduğunda muayene paralı üstelik), saraylar, sayıştayın bile denetleyemediği ihaleler, saray masrafları vs varken git uyduruk markette yumurta fiyatını kontrol et. oldi ben da yedım.
mehmet 2 yıl önce
türkiyede her iş kolunda denetleme yapılacağı zaman biz geliyoruz şu tarihte bilginiz olsun diyerek başlanıp yapılan denetlemeler ne kadar doğru yada denetleme için illaki şikayet yapılması gerekiyormuş şikayet olmadığı zaman denetleme yapılmazmış :D çok komik
Helalzade 2 yıl önce
Ya öylemi!..
Ekmek de poğaça kadar oldu.Onu da denetleyin.Niye acaba sizce.Boş işlere karnım tok..
Fakr-u Zaruret 2 yıl önce
Elektrik,Doğalgaz,Su..Bunlarda da çok zamlar oldu.Merak ettim de! bunları da denetleyecekmisiniz acaba...
İskorpit 2 yıl önce
Sadece gülüyorum......Büyük marketler hergün farklı fiyat tarifeleri ile karşımıza çıkıyorlar yazık oluyor bize ...........
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@