banner560

Trabzon'da Fatih Parkı açılışı yapıldı

Trabzon'da park açılışı yapıldı

Trabzon 12.06.2020, 15:32 12.06.2020, 16:26
Trabzon'da Fatih Parkı açılışı yapıldı

Haber61 Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen ve halk arasında ‘Aşıklar Parkı’ olarak da bilinen tarihi Fatih Parkı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla hizmete açıldı.
 
Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak yenilenen parkın açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Adnan Günnar, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç birlikte yaptı.
 

TARİHİ DOKUYU VE YEŞİLİ KORUDUK  
Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Fatih Parkı’nın Trabzon’un en eski parklarından biri olduğunu belirterek “1965 yılına kadar Taksim Parkı ismi ile hizmet veren parkımıza 1965 yılından sonra şehrimizin fethini gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet Han’ın ismi verildi. Fatih Parkı uzun yıllar Trabzon’umuza hizmet etti. Şehirleri medeniyetimizin değerleri çerçevesinde inşa etmek bizim görevimiz. Biz de parkımızı yenilerken tarihi dokunun ve yeşilin korunmasına özel hassasiyet gösterdik. Burası 4 kademeden oluşan bir park. Benim de çocukluğumda ve  gençliğimde burada çok top oynamışlığım var. Parkımızı yepyeni bir anlayışla tarihi dokusuna uygun olarak bütünüyle yeniledik ve hemşehrilemizin hizmetine açtık” ifadelerini kullandı.
 
İŞLETMESİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAPACAK
Fatih Parkı’nı artık Büyükşehir Belediyesi’nin işleteceğini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Parkımızı artık biz işleteceğiz. Birkaç tane kafe açtık. Vatandaşlarımız hiçbir şekilde bir şey yiyip içme zorunluluğu olmadan parkımızda oturabilecek. Halkımızın gelip burada dinlenebileceği, güzel vakit geçirebileceği bir park oluşturmak istedik. Şehrimize hayırlı olsun. Bu çalışma bizden önceki belediyemiz tarafından başlatılmıştı, biz büyük oranda tamamladık. Önceki belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. Parkın yenilenmesi sırasında İller Bankamızın da bizlere kredi anlamında katkısı oldu. Sayın Çevre Bakanımıza Fatih Parkı’nda ve tüm çalışmalarımızda yanımızda olduğu için yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (20)
Hehe 1 yıl önce
Hani sosyal mesafe?
hüseyin 1 yıl önce
kolay gelsin beyler keçi can derdinde kasap yağ peşinde
Ali 1 yıl önce
Ne parkı kardeşim üniversiteyi bitirdik 5 yıldır işsiz trabzonda geziniyoruz. İş istiyoruz 150 temizlik elemanım için bile 6400 baş vuru var bu adamların yarısı lisans mevzunu. Üniversitelerin yüzde 70 ini kapatın artık işsiz ordusu için hocalara 10 binlira maaş vermeye luzum yok.
yakun 1 yıl önce
Parkın açılışı bizi 1461 yıllara taşıdı. Bu park 1461 yılından bu tarafa mevcut olduğu halde açılışını yapmak 660 yıldır kimsenin aklına gelmedi. Ne kadar zekiler değil mi?
ali 1 yıl önce
parkı açmaya 3 milletvekili 2 belediye başkanı 1 vali 1 bakan 1 parti il başkanı geliyor. kim demiş tek adam rejimi diye:)
İsimsiz 1 yıl önce
Açılış yapıldı ama çoktan faaliyetteydi. Personel de alındı. Nasıl alındı belli değil haberi olan var mıydi ?
vatandaş 1 yıl önce
İŞİN KAYMAĞINI BİRKAÇ AY BELEDİYEİŞLETİP SONRA PEŞKEŞCİLER YİYECEK TAKTİK ÇOK GÜZEL
Tscan 1 yıl önce
Acilmakmi gerçekten bu olmadı neyin açılışı
Akyazılı 1 yıl önce
Fabrika acin bir tane. Milletimiz tembel işsiz umutsuz
Demir 1 yıl önce
Yorumlara bakıyorumda herkes sallamış. Ama oy zamanı gelince hepiniz AKP koşuyorsunuz. Sizi minnetle alkışlıyorum. ????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@