banner441

Trabzon'da faiş fiyat uyarısı! 188'e bildirin

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu: "Hiç kimsenin haksız kazanç elde etme hakkı bulunmuyor. Fahiş fiyat artışları mutlaka Alo 188’e bildirilmeli."

Trabzon 08.10.2018, 13:59
Trabzon'da faiş fiyat uyarısı! 188'e bildirin

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kimsenin haksız kazanç elde etme hakkı bulunmadığını, vatandaşların fahiş fiyat artışlarını mutlaka Alo 188 hattına bildirmesi gerektiğini belirtti.

Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, zabıta ekiplerinin il genelinde fiyat denetim çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.

Vatandaşların mağdur olmaması için denetimlerin sıklaştırıldığına işaret eden Gümrükçüoğlu, ulaşan şikayetlerin de anında işleme alındığına dikkati çekti.

Gümrükçüoğlu, ekiplerin denetimler sırasında etiket fiyatı ile kasa fiyatlarını kontrol ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermelerini önemle rica ediyorum. Hiç kimsenin haksız kazanç elde etme hakkı bulunmuyor. Fahiş fiyat artışları mutlaka Alo 188’e bildirilmeli. Bir ürünün fiyatında anormal bir artış yaşanmışsa vatandaşlarımız lütfen bunu bize bildirsin. Ekiplerimiz kısa sürede gerekli incelemeyi yapacak ve fiyat artışının haklı ya da haksız olduğunu karara bağlayarak gerekli işlemleri gerçekleştirecektir. Böylece alın teri ile helal rızkının peşinden koşan esnaflarımız da korunmuş olacaktır."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (11)
veli 1 yıl önce
ihbar ediyorum. 4 ay önce 40 liraya aldığım bebek maması şu an 70 lira. ne olacak şimdi
erdem 1 yıl önce
ya bırakın bu işleri,
doğalgaza, elektriğe zammı kime şikayet edeceğiz?
zabıta ne yapacak ceza mı kesecek markete?
neyse reis var gam yok ama zam çok ))))
Emre 1 yıl önce
Hemen bildiriyorum elektirik su doğalgaz lütfen denetleyin
Hatice Yılmaz. 1 yıl önce
Trabzon da bulunan özel hastanelere de bir uğrayın.
oguz 1 yıl önce
esnaf firsatcilik yapiyor baskanim gerekeni lutfen yapin
Mustafa YILDIRIM 1 yıl önce
Hikaye. küçük esnafa göstermelik denetim yapıp adamların canını boşuna yakmayın. yiyorsa mega marketlere denetim yapın. görünen köy klavuz istemez. bir ay evvel 15 TL olan ürün indirimde!!! 22,5 TL. Haydi ceza yazında görelim.
sedat 1 yıl önce
be arkadas ,
firinci , bakkal , tuccar , giyim butun bunlarin hammedsi disardan geliyor ,
zam yapmiyacakta , iflasmi edecek . doviz fiyatlari son bir yilda yuzde yuz artti , aldigimiz butun yiyecekten giyecege kadar hepsi disardan geliyor , dolara endexliyiz .
Bilal Çimşit 1 yıl önce
Marketlerdeki yerli malı hikayesi de cabası danone coco kola ve diğerleri Yerli üretim mi Fiyatlar aldı basını gitmiş kimine yapacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@