Trabzon'da "Evet - Hayır" gerginliği

Tartışmalar Trabzonspor'un çalınan kupasına kadar uzadı

Trabzon 19.03.2017, 18:51
Trabzon'da "Evet - Hayır" gerginliği
Haber61 Haber Servisi

Trabzon'da yaklaşan referandum öncesi "Hayır"ı vatandaşlara anlatmak isteyen CHP'nin kurduğu stand önünde gerginlik yaşandı. Gerginlikte konu Trabzonspor'un çalınan şampiyonluğuna kadar uzadı.

Atatürk Alanı'nda kurulan standda tercihlerinin sebebini anlatan CHP'lilere bazı kişiler tepki gösterdi. Bu tepki üzerine alanda sözlü gerginlik yaşandı. "Evet" ve "Hayır" ı gergin şekilde tartışan vatandaşlara ilk önce sivil polislerin müdahale ettiği ve ardından polis ekibinin de gelerek ortamı sakinleştirmeye çalıştığı öğrenildi.

Bu sırada tartışmalara karışan bir Trabzonspor taraftarlar derneği başkanının da "Önce 2010-11 sezonunda çalınan kupamızı getirsinler. Önemli olan Trabzonspor" diyerek kendisine "Evet"i savunanlara cevap verdiği bildirildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
misafir 4 yıl önce
Evet kampanyası maşAllah her yerde afiş,pankart ve devletin tüm olanaklarıyla devasa bir şekilde yürürken Hayırcılar meydanda stant açtı diye saldırıya uğramış.Kardeşim oldu olacak referandum için Hayır seçeneğinide kaldırsaydınız.
hhh 4 yıl önce
ne için evet dediğini bilmeyen insanlar topluluğu biraz düşünün
tarıkbuğra 4 yıl önce
2011 kupası fenevin müzesinde.orada almaya cesareti olmayanlar salyalarını sağa sola akıtmasın
yılmaz topal 4 yıl önce
Ne yapalım müzeyimi basalım. Boş konuşan Tarık
memati 4 yıl önce
Hayırlısı neyse o olsun deyip geçmek lazım :)
Fatih Ulu 4 yıl önce
Evet de Hayir da bu özgürce tartisilabilmeli. Simdiden bu sekilde Hayir diyeceklere baski kuruluyor ise , Allah korusun Evet cikarsa kim bilir daha neler yaparlar?
Serkan 4 yıl önce
Aynen doğru demiş TSli kardeş bu hükümet ve dönemin Başbakan'ı 3 temmuzdan sonra takındığı tutumla ve Trabzonlulara karşı üvey evlat muamelesi yaptıktan sonra benim gözümde bitmiştir bu benim düşüncem, aksini düşüneninde Trabzonluluğundan şüpe ederim!!
Alex 4 yıl önce
O kupayı almaya içişleri bakanınızın da gücü yetmez...
hhh 4 yıl önce
safini belirle evet karinca olub ibrahim aleyhisselamin atesini sondurmek mi istersin yoksa hayir keler olub atesimi yakma istersin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@