banner556

>

Trabzon'da esnafa 61 Milyon Liralık can suyu

Trabzon’da esnaf ve sanatkâra 61 milyon liralık can suyu

Trabzon 10.09.2020, 12:37
Trabzon'da esnafa 61 Milyon Liralık can suyu

Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi kanalıyla esnaf ve sanatkârlara 2020’nin ilk 8 aylık döneminde 61 milyon 437 bin liralık destek sağlandığı belirtildi.

Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Kara, pandemi süreci nedeniyle sıkıntılı günler geçiren esnaf ve sanatkâra bir nebze olsun can suyu vermek ve zor günleri geçirmelerine destek olmak amacıyla yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini söyledi. Kara “2020 yılının ilk 8 aylık döneminde 918 esnaf ve sanatkârımız kooperatifimizden kredi kullandı. 441 kişiye 48 milyon 912 bin lira tutarında işletme kredisi, 1 kişiye 25 bin lira tutarında usta girişimci kredisi, 2 kişiye 660 bin lira tutarında yatırım kredisi, 474 kişiye de 11 milyon 840 bin lira tutarında 25’er bin liralık pandemi kredisi verildi. Böylece verilen kredi tutarı 61 milyon 437 bin lira olarak gerçekleşti. Elbette ki gönlümüz esnaf ve sanatkârın hiç krediye ihtiyaç duymadan işini çevirmesi. Sadece işini büyüteceği ve yatırım yapacağı zaman kredi almasıdır. Ancak kredi ve kefalet kooperatifi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de her zor zamanında esnaf ve sanatkârımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.


Başkan Kara, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak 2020’nin ilk 8 ayında 38 milyon 500 bin lira ek plasman aldıklarını, bugüne kadarki toplam plasmanın ise 178 milyon 500 bin lira olduğunu vurguladı.

Kara, geçmişe dönük borçları olan 195 ortağın da yapılandırmadan faydalandığını da belirterek “Toplam 571 bin liralık temerrüt faizi silinen ortaklarımızdan 53’ü borcunu peşin kapatırken, 142’si taksitlendirme yolunu seçti. Toplam yapılandırmadan yararlanma miktarı 3 milyon 81 bin lira oldu” bilgilerini paylaştı.

Yorumlar (2)
Turgay 5 ay önce
Hangi destek bizde esnafiz kardesim.geri odemeli kredi veriyorlar ustelik krediyi verirkende buzamana kadar içlerde.kalan 1 kurusuna kadar aliyorlar birakin su isleri 15 milyar aldik.6 milyar borçkesildi icinden eb azindan erteleseydiniz borçları
Önder 5 ay önce
Esnaf a can suyu mu esnaf size can suyu veriyo diyemiyosunuz biz çalışalım pandemi falan dükkanımızı kapatalım borçlanalım memur yatsın markete eşiyle birlikte evde yatacaklar ya abur cubur 2 el arabası doldursun ay başı sanki çalışmış gibi maaşını tıkır tıkır çeksin bizde vergimizi, bağkurumuzu, kiramızı vs. nasıl ödeyeceğiz diye düşünelim birde borçlandırıyorsun kredi çek diyorsun aynısını memura desene git pandemi sürecinde bankadan kredi çek maaşını almaya başladı mı ödersin desene, ne ala memleket siz yatın kalkın esnafa dua edin özellikle küçük esnafa.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@