banner526

banner513

Trabzon'da emniyet güçlerinden maske denetimi!

Trabzon'da polis ekipleri maske takmayanlara yönelik denetim yapıyor.

Trabzon 26.06.2020, 11:29
Trabzon'da emniyet güçlerinden maske denetimi!

Trabzon'da, corona virüs tedbirleri kapsamındaki zorunlu maske kararına çoğu kişinin uyduğu görülürken, maske takmayanlara yönelik ise polis denetim yapıyor.

Trabzon Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il genelinde tüm cadde, sokak ve benzeri araç ve yaya trafiğine açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Corona virüs tedbirleri kapsamındaki zorunlu maske kararına çoğu kişinin uyduğu gözlendi. Maske takmayanlara yönelik polis de denetimlerini artırdı.

Ekipler, uygulamanın hayata geçmesinin ardından kentin işlek cadde ve sokaklarında maske ve sosyal mesafe denetimlerine başladı. Polisler, maske kullanmayan ve maskesini doğru takmayanları uyardı. Karara uymayanlara ise 900 TL para cezası kesildi. 

Kent merkezindeki Kunduracılar, Sanat Sokağı gibi işlek cadde ve noktalardan geçenlerin büyük oranda maske taktığı görüldü. Bazı kişilerin de corona virüs salgını tehlikesine rağmen maskesini çıkararak, cep telefonuyla görüşme yaptığı, maskesini çenesinin altına çektiği veya hiç maske kullanmadığı gözlendi. 

'BURUNLAR MASKELERE SIĞMIYOR'

Maske takma zorunluluğunu 'güzel karar' olarak değerlendiren Sevcan Uzunali, ara sokaklarda sosyal mesafeye dikkat edilmediğini belirtti. Sokaklarda az sayıda da olsa maske takmayanlar gördüğünü söyleyen Uzunali, Trabzonluların maske takmama gerekçesini espri yaparak, "Karadenizli olduğumuz için insanların burunları sığmıyor maskelere. O yüzden açık olabiliyor. Bu doğru değil. Tamamen kapatmaları gerekiyor" diye açıkladı. 

Taha Turhan ise "Bazıları burnunu kapatmıyor, bazıları boğazına takıyor. Para cezası kimini korkutuyor kimini korkutmuyor. Bence daha büyük yaptırımlar yapılması lazım. Yoksa virüs bitecek gibi durmuyor" dedi. 

Trabzon'da emniyet güçlerinden maske denetimi!


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
Ahmet Rıza Güner 6 gün önce
Bir gün, sıkı bir denetim yapılsın ve ayırt etmeden herkese ceza yazılsın; ertesi gün maskesiz kimseyi göremezsin. Başka bir çıkar yol da gözükmüyor maalesef.
Hayat 6 gün önce
Acımayın, kurallara uymayanlara basın cezayı. Yoksa bu işin biteceği yok...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@