7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon'da eğitimlerini tamamlayan 254 hafız icazet aldı

Trabzon'un Of ilçesinde, eğitimini tamamlayan hafızlar için icazet töreni düzenlendi.

Trabzon 02.07.2022, 20:32
Trabzon'da eğitimlerini tamamlayan 254 hafız icazet aldı

Trabzon'un Of ilçesinde, eğitimlerini tamamlayan 254 hafız için icazet töreni düzenlendi.

Of Müftülüğü tarafından Çarşıbaşı Büyük Camisi'nde düzenlenen törende, hafızlık eğitimlerini tamamlayan ancak Kovid-19 salgını sürecinde icazet töreni düzenlenmeyen 254 hafıza, icazet belgeleri verildi.

Of Belediyesi önünde toplanan 254 hafız, Trabzon Büyükşehir Belediyesi mehter takımı eşliğinde Çarşıbaşı Büyük Camisi'ne kadar yürüdü.

Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, protokol konuşmalarının ardından eğitimlerini tamamlayan 254 hafıza icazet belgeleri verildi.

Törene, Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Daire Başkanı Abdurrahman Akkuş, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu, Trabzon Kuran Kursları Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Özdemir ile hafızların aileleri katıldı.


Yorumlar (5)
Turgay 2 ay önce
Ne iş yapacak bunlar ne üretecek. Sadece asalaklık yapacaklar. Teknelojinin günümüzde geldiği noktada hafızlık ne demek ya. Zaten okuduğunun anlamını da bilmezler.
Biz biziz. 2 ay önce
254 hafız süper bir şey. Var mı ülkemize yan bakan?
Ahmet 2 ay önce
Ne güzel... Allah kabul etsin. Ezberledikleri Kuran ahlakından hiç ayrılmasınlar inşAllah. Sayıları artsın dilerim. Kutluyorum hepsini.
birol 2 ay önce
sermayesi din olanın vay haline...Siyasal İslamcılar
Akcaabatli 1 ay önce
uygulamada olmayan din DIN degildir,ülkenin bulundugu duruma baktigimizda hic bir din adaminin bu sistemin dine uymadigini,kul hakkina girildigini SÖYLEYEBILECEK bir Allah korkusu olan din adami cikarmi? hayirrrrrrrrrr.Cünkü söylemde Allahtan pratikde KUL dan korkulan bir sistem var.O yüzden milyon hafiz olsa ne YAZAR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@