7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon'da drift yaptılar, ehliyetlerinden oldular

Trabzon'da drif yapan şahıslara idari para cezası uygulandı ve ehliyetlerine 2 aylık el konuldu.

Trabzon 06.07.2022, 19:30

Trabzon'da araçlarıyla drift yapan iki sürücüye idari para cezası uygulandığı ve ehliyetlerine 2 ay süreyle el konulduğu bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Trabzon-Rize kara yolu üzerinde trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücülere yönelik çalışma gerçekleştirildiği belirtildi.


Drift atarak vatandaşların seyahat özgürlüğünü kısıtlayan ve trafik güvenliğini tehlikeye sokan biri plakasız iki aracın 4 saat yapılan kamera incelemesi sonucu sürücüleri O.E. ve C.S.K. ile birlikte yakalandığı vurgulanan açıklamada, sürücülere idari para cezası uygulandığı ve ehliyetlerinin 2 ay süreyle geri alındığı aktarıldı.

Sürücüler hakkında, trafik güvenliğini tehlikeye sokma ve vatandaşların seyahat özgürlüğünü kısıtlama suçlarından adli tahkikat başlatıldığı, ayrıca Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddesi gereği, "Sağlık kuruluşuna sevk edilerek sürücü olup olamayacağının psikiyatri kliniğinde değerlendirilmesine" yönelik de idari süreç başlatıldığı kaydedildi.


Yorumlar (3)
Parabellum 61 1 ay önce
Oh ne has oldu.. Az bile..... Sadece psikiyatri değil komple heyet raporu almaları lazım...
Kerem 1 ay önce
Sımdı cıkıp derler trabzonda pist yok eyvAllah ama sahil yolu kımsenın babasının malı degıl edep yahu hastası olan var ıscısı var ınsanlar bu yolu kullanıyor sen nasıl olurda keyfın ıcın yol kapatırsın bence ehliyetleri komple men edilsin.
Bir Trabzonlu 1 ay önce
2 Ay çok kısa ayrıca caydırıcılığıda yok kamu malına zarar veriyor Allah korusun ordan süratle geçen bir arac çarpsa ne olacak caydırıcılık olmalı denetleme olmalı bu insanları bir daha bu trafiğe sokmamalı sadece bunlar değil diğer magandalarıda aynı kapsamda dgm de yargılamalı sen devletin malına nasıl zarar verirsin ve meşgul edersin git evinin içinde yap yapabiliyorsan
son olarak bu ve bunun gibilere kamuda en ağır şartlarda denetimli serbeslik uygulanmalı ve yüz kızartıcı işlerde çalıştırılmalılar tüm türkiyede bunlara ait bir uygulamada geliştirmeli sokak tabelarında kimlikleri ifşa edilmeli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@