banner491

Trabzon'da dolmuşların yeni hali görücüye çıktı

Trabzon’da yeni tip dolmuşlar şoförler esnafının incelemesine sunuldu

Trabzon'da dolmuşların yeni hali görücüye çıktı

Trabzon’da dolmuş araçları yenileniyor. Yeni dolmuş sistemiyle vatandaşa daha kaliteli hizmet verilmesi amaçlanırken, hangi marka araç kullanılacağı konusunda çalışmaların sürdüğü belirtildi. 

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası yeni tip dolmuş sistemi ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında bir markaya ait dolmuş aracı odaya üye şoförlerin incelemesine sundu. Hızırbey mahallesindeki oda binasının önüne çekilen araç dolmuş şoförleri tarafından incelendi. 

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, yeni tip dolmuşlar ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek Trabzon vizyonuna yakışır şekilde çalışma yaptıklarını ifade etti. 

Araç markası üzerinde çalışmaların sürdüğünü kriterlere en uygun aracı tercih edeceklerini belirten Usta, “Trabzon vizyonuna yakışır şekilde bir çalışma yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte bununla ilgili gerekli kriterleri değerlendireceğiz. Arabanın markası konusunda henüz netleşen bir durum söz konusu değil. Aracın kriterleri bizim için çok önemli. Yakıtı, servis bakım ücreti, amortisman giderleri gibi durumları bakacağız. Şoför esnafı için Trabzon’un coğrafi yapısına en uygun hangi araç ise o araç üzerinde mutabık kalacağız. Belediye başkanımızın da bu yönde çabaları var. Bu arabaları şehrin mobilyaları olarak görüyoruz. O noktada eliminden gelen her şeyi yapacağız. Bu kriterler netleştikten sonra görücüye çıkacak diye düşünüyorum” dedi. 

"729 tane dolmuş aracımız var" 
Trabzon’da şu anda 729 dolmuş aracının bulunduğunu kaydeden Usta, “Şu anda şehir içerisinde 729 tane dolmuş aracımız var. Bir kısmını taksiyi ayırma gibi bir düşüncemiz de var. Bunların sayısı 50-60. Onlar düştükten sonra mevcut sistemle birlikte koltuk artırımıyla halkımıza daha kaliteli Trabzon vizyonuna yakışır şekilde hizmet etmeyi planlıyoruz. Eski minibüsleri artık tedavülden kaldıracağız. Yeni tip araçlarla hizmet vereceğiz. Diğer marka firmaları da zaman zaman araçlarını getiriyorlar. Kendi araçlarını teşhir ediyorlar üyelerimize baktırıyoruz. Henüz bu noktada kararımızı net vermedik. Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber görüşüp neticelendireceğiz. Süreç devam ediyor. Bununla ilgili bir tarih verme şansımız yok” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 20:31

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil
Adil - 8 ay Önce

Bir kurtarmadınız Bu şehri şu dolmuslardan

FURKAN
FURKAN - 8 ay Önce

ŞİMDİ BUNADA AYAKTA YOLCU ALIRLAR TIKA BASA DOLDURURLAR YAZIN VE KIŞIN KLİMLARI AÇMAZLAR AYNI SENARYO DEVAM EDER . TEK YOLCU BOŞLUK KALINCA O KADAR YOLCUYU BEKLETİRLER KAFA YAPSININ DEĞİŞMESİ LAZM

Ustausta
Ustausta - 8 ay Önce

Degerli kardeşlerim. Tfabzonda gundem tramvay olmali suan.yok minibus. Yok at arabasi yok dolmuş. AKÇAABAT YOMRA arasi sahil hatti ve ara baģlantilar.dusunelim.minibus ile makro yaşima plani nerde var???

zübük
zübük - 8 ay Önce

daha kaliteli hizmet dediği de ayakta yolcu alması.

Erkan zengin
Erkan zengin - 8 ay Önce

Otobüs seferleri artirilsin dolmuşlardan kurtulalim

Sezer
Sezer - 8 ay Önce

Ayakta yolcu almanın planı inanın yolcuyu düşündükleri yok daha fazla nasıl kazanırım

oguz
oguz - 8 ay Önce

ne dolmusu temizleyin su sehri sunlardan tramvay metro gelsin

İsmail
İsmail - 8 ay Önce

Allah aşkına çabuk değissin koltuklarda pislikten oturamiyoruz


banner441

banner472