vardallar

Trabzon'da dolmuşlarda değişim!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, dolmuşlarda bazı değişikliklerin olacağını söyledi.

Trabzon 09.07.2019, 23:18 09.07.2019, 23:45
Trabzon'da dolmuşlarda değişim!

Haber61 Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin Temmuz ayındaki 2. meclis toplantısında Başkan Murat Zorluoğlu açıklamalarda bulundu.

Bazı projeleri ve çalışmaları aktaran Zorluoğlu, dolmuş sistemi ile ilgili de Şoförler Odası ile görüşme yaptığını ve değişimler olacağını söyledi.

Zorluoğlu " Dolmuşların modernizasyonu çerçevesinde Şoförler Odası ile bir araya geldik. Yeni dolmuşların klimalı, engelli rampalı ve vatandaşımızın rahat edeceği şekilde olmasının üzerinde duruluyor. Ayrıca  yeni hatlar ve  yeni terminal hakkında da çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

kadınlar

sahil


Yorumlar (52)
Kenan 2 yıl önce
Sayın başkan dolmuşları modernize ederken şöförleri de bi zahmet eğitin. Bazı şöförler arabaya insanmı biniyo hayvanmı biniyo malmı biniyo anlamıyorlar maalesef
Kenan 2 yıl önce
Kokucan 1 taş attım oda kokucan a denk geldi hemen kokuyu dışarı verdin
gugar61 2 yıl önce
kokucan senin dediğin yolcu 10 taneyse kenan ın dediği şoför 100 tanedir hikaye anlatmayın barzosunuz kabul edin
Kokucan 2 yıl önce
Yolcuları kim eğitecek arabada yemek içmek son ses telefonla konuşmak kafayı çekip 10 kişiyi rehin almak bütün yediklerini arabaya atmak bunları kim eğitecek dinime sövende müslüman olsa
Burak 2 yıl önce
@Serkan
Ötv katkısı kalktı diyorsun da plakaya 1 milyon istemeyi biliyorlar.
Ya kaliteli araç alacaklar. yada bu işi yapana bırakacaklar.
Saçma sapan arabalarda yolculuk yapmak zorunda mıyız biz.
Murat Yavuz 2 yıl önce
Belediye otobüsünü kullan. Onda da klima var ama açan yok. Balık istifi gibi gitmek de cabası. Kimse sizi dolmuşa binmeye zorlamıyor. Hem otobüs 1.40 tl. Sizin için daha uygun.
Ati 2 yıl önce
Havaalanı akçabat belediye otobüs seferi olmalı ve duraklar belirlenmeli havaş a alan dan binebiliyorsun ama hava alanına dönüş nasıl bilmiyorsun indi bindi dolmuş ile elinde bavul rezilligin daniskası, bir de uçakla gelen turistlere rehberlik yapacak kimse yok insanlar meydan nerede diye soruyor. Şoför burdan aşağıya git görürsün yok böyle bir sey Trabzona yakışmıyor.
Arif sahin. 2 yıl önce
Cok haklisiniz.hakikaten iyi bir eksikligi dile getirdiniz
Salih saka 2 yıl önce
Çoğu dolmuş larin egzosundan çıkan anormal dumana da dikkat lütfen!
bordo mavi 2 yıl önce
olur olur cok daha bekleriz.
Gökberk 2 yıl önce
Belediye alternatif ulasim secenekleri arastirmasi gerekiyor. Dizel/benzin yakiti yakan toplu tasima araclari arka plana almasi lazim. Dolmus yolculugu gelistirme arastirmalar ve harcanan kaynaklar (zaman, para ve alan) sadece sinirli gelismeler getirir. 2019’da klima gercekten modern’mi? Bunun yaninda tum yapilan toplu tasima’da yenilemeler standart engellilere uygun olmasi gerikiyor. Her vatandasin toplu’ma kolayca katilmasi hakki’dir. Bir engellinin dolmus binmesi sadece bunun kucuk bir kismi.
Oguzhan 2 yıl önce
Imamoglu yaptıysa bizim Baska da yapar suya indirim ısterız
Serkan 2 yıl önce
Ötv katkısı kalktı. Bahsettiğiniz özelliklere sahip araçlar 200 bin TL düzeyinde. Özellikle yaz aylarında tek seferde 1-2 kişi taşıyan dolmuşçular hangi parayla bu araçları alacak?
Mustafa Yıldız 2 yıl önce
yiğit efendi klima yetersiz kalır çift kişilik yatak da ister misiniz hatta oldu olacak buzluk da koyalım yolculuk esnasında bir şey içip serinlemek istersiniz tansiyonunuz düşer mazAllah
Serkan 2 yıl önce
Plaka değeri en fazla iş yapan 2-3 durak için kişi başı 1 milyon tl dir. Her bir dolmuş iki ortağa aittir. O da max rakamdır. Hayal ettiğiniz gibi tek kişiye ait o meblaya sahip bir plaka değeri bulunmamaktadır. Aylık kazanç ise 3-4 bin tl düzeyindedir. Günlük 200 lira mazot masrafı var. Şoföre verilen günlük yevmiye 70 tl. Ayrıca aylık şoför sigortası da 750 tl. Dolmuşun kaskosu, sigortası, aylık bakımı dünyanın masrafına tekabül ediyor. Siz 15 dakikalık mesafelere gideceksiniz diye klimalı araçlara dünyanın parasını nasıl ödeyecek bu insanlar? Bu insanlar o araçlara devasa kredileri ödeyip aynı zamanda evini nasıl geçindirecek diye soran yok. Dolmuşa 25 kuruş zam gelince ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz ama seyahate gelince her türlü konforu da talep ediyorsunuz. Biraz empati yapın. Hep kendinizi düşünmeyin. Plaka değeri üzerinden para kazanmıyor insanlar.
c.yiğit 2 yıl önce
plaka sahiplerinin çoğu araçlarını kiraya verip çalıştırıyor.kendileri çalışmıyor.plaka ederlerinin 1.5 milyon olduğu yerde zengindirler.bir zahmet alsınlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@