Trabzon'da dolmuşlara 'öğrenci tarifesi' denetimi

Trabzon'da dolmuşlara denetim yapıldı.

Trabzon'da dolmuşlara 'öğrenci tarifesi' denetimi

Trabzon'da dolmuşlara yönelik öğrenci tarifesi uygulaması başta olmak üzere çeşitli denetimler yapıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ve Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından yapılan denetimlerde, araç sürücüleri ve aracın belgeleri kontrol edilirken, özellikle yaz tatilinde öğrencilerden tam ücret alınmasıyla ilgili şikâyetler de değerlendirildi.

TESOB Başkanı Metin Kara, bazı dolmuş hatlarında yaz tatilinde öğrencilerden tam ücret alındığı şikâyetlerinin yoğunlaşması üzerine denetimlere başladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Büyükşehir Zabıtamız, polisimiz ve TESOB elemanları tarafından yapılan denetimler zaman içinde tekrarlanacaktır. İlgili oda tarafından verilen, birliğimiz tarafından onaylanan tarifeye göre, ilk ve orta öğretim öğrencilerinden resmi tatiller de dahil olmak üzere 1.75 TL olan öğrenci ücreti alınmalıdır. Ancak son günlerde bazı duraklarımızdaki şoför arkadaşların öğrenci ücreti vermek isteyen vatandaşlara ve çocuklarımıza, 'Yaz tatilinde öğrencilerden de 2.50 TL tam ücret alıyoruz' dediği ve tam ücret aldığı yönünde şikâyetler artmıştır."

"ÖĞRENCİ TARİFESİ YAZ TATİLİNDE DE UYGULANMAKTADIR"

TESOB Başkanı Metin Kara, tarifeye göre öğrencilerden yaz tatilinde kesinlikle tam ücret alınamayacağını, bunun yasalara aykırı olduğunu vurgulayarak, "Arkadaşlarımız denetimlerde gerekli tespitleri ve uyarıları yapmıştır. Bundan sonra da denetimlerimiz devam edecek ve uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmasını, bu tür tarife dışı uygulamaları ilgili mercilere bildirmelerini istiyoruz. Vatandaşımızın ve işini layıkıyla yapan esnafımızın hakkını bugüne kadar koruduk ve korumaya devam edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 8 ay Önce

Üniversite öğrencisinden öğrenci ücreti almayan dünya üzerindeki tek yer Trabzondur.

Bilal yakuptan
Bilal yakuptan - 8 ay Önce

Üniversite öğrencisinden tam ücret alınıyor.bu durum düzeltilecek mi

bosver61
bosver61 - 8 ay Önce

Boztepe dolmuşlarının hepsi tam tarife alıyor

Yasemin Yüksel
Yasemin Yüksel - 8 ay Önce

Emin misiniz öğrenci ücreti alındığından lütfen Boztepe dolmuş durağıni denetlenen sivil alıyorlar birde tek siz sivil ücret alıyorsunuz söyleyince tartışıyilar yoluyla ilgilenirseniz seviniriz teşekkürler

Umut can
Umut can @Yasemin Yüksel - 8 ay Önce

Boztepe dolmuşları 6 yaşındaki çocuktan bile sivil ücreti aliyor.ogrenci tarifesi yok diyorlar.. bir tek BOZTEPE DOLMUŞLARI BOYLE...

Esneftrbzn MY
Esneftrbzn MY - 8 ay Önce

Boztepe durağı her seferin de tartışıyoruz tam ücret alıyorlar yazık vAllahi araç ların hepsi de hurda ter kokuları içerisin de koltuklar mikrop yuvası durak sahibinin umurun da degil ki nasıl olsa insan lar eşşek gibi binecek paralar gelecek,,, yıllar dir hurda araç larla mal mülk sahibi oldular ,,çalıştırdıkları soferler sigortalı ve temiz giyimli esnaf olmalı artık bu sektöre de el atmanın zamanı geldide geciyo ciddi düzenlemeler yapilmali

Kokucan
Kokucan - 8 ay Önce

Trabzonda bu işi tek yapan durak boztepe durağı

Alper
Alper - 8 ay Önce

Üniversite öğrencisine neden sivil tarifesi uygulanıyor. Paraya en çok ihtiyaç duyan üniversite ögrencisidir. Ama ne iştir ki sivil parası veriyoruz.

Kadir
Kadir - 8 ay Önce

Ankara'da da üniversite öğrencisinden tam ücret alınıyor dolmuşlarda. Boşa sallamayalım.


SIRADAKİ HABER

banner513