Trabzon'da dolmuşlar ve marketler denetlendi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri dolmuşları ve marketleri denetledi.

Trabzon 26.03.2020, 10:12 26.03.2020, 10:25

İçişleri Bakanlığı koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ek genelge yayımladı. 81 ilin Valiliklerine gönderilen genelgeyle marketlerin çalışma saati ve alışveriş yapan müşteri sayısı düzenlendi. Ayrıca tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları, geçici bir süreliğine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecek.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrası hemen denetimlere başladı. Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler dolmuş duraklarına giderek yolcuları ve şoförleri hem genelge ile ilgili bilgilendirdi hem de uyarılarda bulundu.   

Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ise şehir genelindeki marketlerde yaptıkları denetimlerde, yetkilileri ve çalışanları almaları gereken tedbirlerle ilgili bilgilendirdi. Ekipler ayrıca müşterilerden sosyal mesafeye dikkat etmelerini istedi. 

DENETİMLERİMİZ SÜRECEK 
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada  “Hükümetimiz koronavirüs salgını ile mücadele noktasında en üst düzeyde tedbirler almaktadır. İçişleri Bakanlığımızın bu kapsamda yayımladığı ek genelge ile marketler ve dolmuşlarla ilgili bazı düzenlemelere gidildi. Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz de alınan bu tedbirlerin uygulanması noktasında denetimlerini sıklaştırdı. Lütfen geçtiğimiz ciddi sürecin farkında olalım ve uyarıları dikkate alalım. Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın bu süreçten etkinlenmemesi için çalışmalarımızı ve denetimlerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz”  ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (2)
Zeki 11 ay önce
Kasaplar duvardaki fiyat listesinde 48tl yazmasına rağmen kıyma ve köfteyi 55-60 arası satıyorlar....
Vatandaş 11 ay önce
Araçlar yolcuğunun önlemi yok 5kişi almaları gerekirken ayakta bile yolcu alıyor.. Denetlemeler her zaman her yerde yapılması lazım..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@