7m

7m

hyundai

Trabzon'da dolmuşlar taksiye dönüştü!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat zorluoğlu şoför esnafıyla buluştu.

Trabzon 03.01.2020, 11:53 03.01.2020, 22:58
Trabzon'da dolmuşlar taksiye dönüştü!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Trabzon’un sorunları ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı buluşmanın gündeminde dolmuş modernizasyonu vardı.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, Trabzon halkının ve şoför esnafının dönüşümden memnun kalacağına inandıklarını belirterek Başkan Zorluoğlu’na teşekkür etti. 

EN İYİ HİZMETİ SUNMAYI HEDEFLİYORUZ

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, dolmuş modernizasyonu sürecinden memnuniyet duyduklarını belirterek “Trabzon’da daha önce yapılan dönüşüm sürecinde şoför esnafını mağdur eden bazı sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Bundan dolayı da bir güvensizlik ortamı oluşmuştu. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’nun bizlerle yaptığı istişareler sonrası bu güvensizlik ortamı ortadan kalkmıştır. Büyükşehir Belediyemiz de bizler de Trabzon halkına en iyi hizmeti sunmak için gayret sarf ediyoruz. Trabzon halkı ve şoför esnafı için en doğru kararı almayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

Yönetim kurulu üyeleri ise, sürecin başında tereddüt yaşadıklarını ifade ederek Büyükşehir Belediyesi ile yapılan toplantılar sonucunda akıllarındaki soru işaretlerinin giderildiğini belirttiler.

Hem Trabzon hem de kendileri için en doğru kararın alınacağına inandıklarını da dile getiren yönetim kurulu üyeleri, tüm taleplerini dikkate alıp değerlendiren Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ettiler.  

37 DOLMUŞ 74 TAKSİ OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şoför esnafı ile bir araya gelmeye özen gösterdiğini belirterek “Davetiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz günden itibaren ulaşım sorunu ile ilgili ne yapabiliriz noktasında uğraş veriyoruz. Öncelikle 2002 yılında alınan bir trafik komisyonu kararında dolmuşların taksiye dönüşmesi ile ilgili bir hüküm vardı. Bir süre sonra bu hükmün işletilmesi talep edilse de bu talep bir türlü neticelenmemişti. Son UKOME toplantısında bu yönde bir karar alındı. Bu kararla birlikte 37 dolmuş, 74 taksi olarak dönüşmüş oldu. Bu ilk adımdı ve aynı zamanda belediyemizin verdiği sözü yerine getiren bir belediye olduğunu göstermesi bakımından da önemliydi” şeklinde konuştu. 

KARAR VERME ZAMANI GELDİ

Dolmuş modernizasyonu ile ilgili yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını da dile getiren Başkan Zorluoğlu “689 dolmuşun dönüşümü ile ilgili süreci belli bir noktaya getirdik. Hep beraber toplantılar yaptık ve bu süreci istişare anlamında çok üst düzey şekilde yürüttük. Artık bir karar verme zamanı geldi. Halkımız, araçların sahipleri, şoförler açıkçası tüm Trabzon için hayırlı bir sonuç istiyoruz. Zor bir süreç, herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket etmek istiyor ki bu da çok normal bir durum. Bir taraftan da artık bu şekilde devam etmeyeceği de aşikar. Verilecek karar doğrultusunda en kısa sürede dolmuş modernizasyonunu hayata geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (66)
Murat61 2 yıl önce
Sadece dolmuşları değil, şoförleride dönüştürün. Şuanki şoförlerin topluca eğitime tabi tutulup mülakata alınmalı, geçemeyenler bu tür araçları kullanmamalı.
ali 2 yıl önce
hala dolmus diyorlar. La millet rayli sistem metro diyor. murat baskanda gunu kurtaracak cozumler pesinde. soruna tam cozum arayan yok.
Reis 2 yıl önce
Eski model arabaların biran önce kaldırılması lazım. Kapkara duman atan dolmuşlarda niye kimse dur demiyor.
Hakan 2 yıl önce
Komple kaldırılması lazım
Halil 2 yıl önce
12+1 olarak yola devam edilmeli ve araçlar yenilenmeli. Engelli rampası yapılmalı. Veee en önemlisi trafik tekrar Gazipaşa yokuşundan çıkıp valiliğe doğru akmalı. Meydandaki duraklar kaldırılmalı. Şoförler iyi bir eğitimden geçirilmeli.
Kemal 2 yıl önce
Bu trabzonun baş belasi dolmusculardir.yolun ortasında durur, yolcu alacağım diye trafiği engeller, egsozlariyla ne kullanıyorlarsa mazot yerine kara duman atarlar.bunlar kalkmadan trabzona medeniyet gelmez.trafik çozulmez.el alem raylı sistem yapıyor siz hala dolmuş dersindesiniz...maca gitmek büyük işkence bu yuzden
tsat 2 yıl önce
Bu işkenceye bir son verin RAYLI sisteme bir an önce başlayın.tek çözüm raylı sistem.Trabzon gelişmişlik açısından sınıfta kalmıştır.Adeta üçüncü dünya devleti şehri gibi.
erdi61 2 yıl önce
zaten dolmuştu trafik sıkışıklığını önlemek için münübüse dönüştü şimdi 2 kat yoğun trafık olmayacakmı 20 kışılık lüks münübüst beklerken dolmuş nasıl olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@