Trabzon'da dolmuş şoförleri Maliye Bakanı'ndan ne istedi?

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, Ankara’da şoför esnafı için görüşmelerde bulundu

Trabzon 14.09.2021, 16:37
Trabzon'da dolmuş şoförleri Maliye Bakanı'ndan ne istedi?

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, Ankara’da şoför esnafı için görüşmelerde bulunurken Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a esnafın isteklerini aktardı.

Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı AK Parti Trabzon Milletvekili. Salih Cora ile birlikte ziyaret eden Usta, Trabzon’da yapılacak olan araç modernizasyonu ile ilgili taleplerini Bakan Elvan’a iletti.

Araç değişiminde şoför esnafı için faizsiz kredi desteği ile ÖTV ve KDV indirimi taleplerini Bakan Elvan’a ileten Ömer Hakan Usta, “Trabzon’umuzda bir milat olacak olan araç dönüşüm projelerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu sürecin pandemi dönemine gelmesi şoför esnafımızı derinden etkiledi. Bizler de oda olarak esnafımızın her zaman yanında olarak süreci iyi bir şekilde yönetmeye gayret gösterdik. Maliye Bakanımız Sayın Lüfti Elvan’ı da ziyaret ederek, zor durumda olan şoför esnafımız için uzun vadede faizsiz kredi, araçlar için de ÖTV ve KDV indirimi ile ilgili konuları istişare ederek taleplerimizi dile getirdik. Taleplerimizi olumlu karşılayan Bakanımıza, şoför esnafımız için yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Şoför esnafımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Şoför esnafımız için durmadan çalışacağız. Tekerleri durdurmayacağız, tekerler her zaman dönecek” dedi.

Trabzon'da dolmuş şoförleri Maliye Bakanı'ndan ne istedi?Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
Dolmuchu 2 hafta önce
Senelerdir bakımsız eski arabalarla milleti taşıdılar, bu işten köşe oldular.. şimdi ekmek teknelerini yenileyecekler, onda da vergi vermeyelim, bu işi sıfıra mal edelim derdindeler.. arabaları alınca da "bu arabalar yeni, masraf yaptık, o yüzden dolmuşa da %50 zam yapıyoruz" diyecekler.. hep kazanacaklar hep..
recep 2 hafta önce
Zaten vergi verdikleri yok, hepsi basit usul.
insan 2 hafta önce
bunun yerine para uzatma sıkıntısı için kartlı sistemi isteseydiniz keşke :)
Mustafad 2 hafta önce
Olur mu o zaman nasıl asgari ücretliden de az vergi verecek ? Külüstürlerle insan taşı . Para kazanmıyoruz de ama satmaya gelince en kötü durakta yarım plaka 750 milyar der sana
Murat 2 hafta önce
Trabzon olarak sizden bıktık esnafmış
Vatandas 2 hafta önce
trabzonun başına dolmus sistemi nasil çile oldu sormalı önce taksi plakası dağıtmakla başladı sonra minübüs oldu hani vaat edilen hafif rayli sistem ford münübüsmü samsundan ne eksiği eskişehirden ne eksiği var bu şehrin ?
aidin 2 hafta önce
eksiği yötecici kafası
Sadık Yılmaz Bulut 2 hafta önce
Bu araçların dizaynını kim yaptı acaba
ARABALARIN İÇİ MEZAR GİBİ
koltuklar çok dar
Koridor 1 karış
İnsanlar yapışık düzen gidiyorlar
Birde muafiyet istiyorlar
Başka
fatih 2 hafta önce
oldu olacak araba paralarınıda devlet versin.üstüne bir de çalışacak yöğmiyeci
MISAFIR 2 hafta önce
Doymadiniz doyuramadik dünyada teksiniz bu küçük mesafelere bu paraları kazanan sizin yüzünüzden araba sahibi oldum kredi çektim araba aldım darısı tüm insanların başına size ÖTV indirimi gelirse de mahkemeye gidip itirazda bulunacağım
Albatros 2 hafta önce
Kendi adıma eğer faizsiz olayı olursa bu esnaflara o zaman bende ev alacam faizsiz kredi istiyorum yersen!!! Ayrica yıl 2021 neden dolmuşta kart sistemi yok!!!!! Yazık ki yazık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@