Trabzon'da dolmuş rengini vatandaş seçiyor! Anket başladı!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, yeni dolmuşların rengi için anket başlattı.

Trabzon 23.03.2020, 16:42 13.07.2020, 13:57
Trabzon'da dolmuş rengini vatandaş seçiyor! Anket başladı!

Trabzon'da yeni dolmuş sisteminin ayrıntıları belli olmuştu. 12+1 olacak yeni dolmuş sisteminin en belirgin özellikleri engelli rampası, güvenlik kamerası ve klima olareak göze battı.

Dolmuşların rengi için ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından anket düzenlendi.

Ankette 5 ayrı renk seçeneği verilerek vatandaşların birini seçmesi istendi.

Ankete katılacaklar bu linkten oy kullanabilirler;

kurumsal.trabzon.bel.tr/Anket/Katil/?anketId=1

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, uzun çalışmalar sonucu dolmuş modernizasyon sürecini tamamladıklarını ve 10+1 sistemden 12+1 sistem üzerinde karar verdiklerini belirterek  “Vatandaşlarımız bizden konforlu, klimalı, güvenli, iç kamera sistemi ile izlenebilen, engelliler için erişilebilir dolmuş sistemi istiyorlardı. Biz de buna uygun bir modernizasyon süreci yürüttük ve kararımızı verdik. Sürecin en başından itibaren yeni dolmuşların rengini Trabzon halkı belirleyecek demiştik. Hazır herkes evdeyken, hazırladığımız anket çalışması ile halkımıza dolmuşlarımız hangi renk olsun diye sorduk. Renk olarak da ‘Turuncu, Mavi, Gold (Altın Rengi), Turkuaz ve Yeşil’ seçeneklerini sunduk.  Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu hangi rengi tercih ederse Şoförler ve Otomobilciler Odamıza bunu bildireceğiz ve yeni sistemde o renkle dönüşüme başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (47)
F.Ç 11 ay önce
Yahu bu kadar saçma bi anket olur mu ya?? Madem renkli düşünüyorsunuz her mahallenin dolmuşu farklı renk olsun.Okuma yazma bilmeyen tabelasını göremeyen yüzlerce insan var.Biraz mantık lütfen
Selim 11 ay önce
Ağzına sağlık çok güzel dedin
DeliDalga 11 ay önce
Bordo mavi olacak. Daha ne ? :)
Türk. Vatandasi 11 ay önce
Renk seçimi. Her durak farklı olursa. Sadece tabeladan deyil renkdende dolmusu kullananlar kolaylık olur
Ts61 11 ay önce
Sayın başkan bize niye soruyorsunuz... dolmuş esnafının her istedigini yaptınız varın onlara sorun hangi renk olsun diye milletin gözünü boyamanın bi mânâ si yok bence ....
yorumcu 11 ay önce
Milletin derdi dolmusun rengi degildi ki.Baskan bey vatandasa sorup dolmuscularin dedigini yapmayi seviyor.
Haloo 11 ay önce
Her duragin rengi farkli olsn en temizi hem uzaktan daha rahat secer gdecek olan kisi
muhammet 11 ay önce
mavi olsun
yakun 11 ay önce
Biz Trabzon' da dolmuş istemiyoruz. Trabzon' da; en az 30 kişilik, yolcu alması gereken ve yolcu indirmesi gereken durakları belli olan toplu taşıma araçları istiyoruz. Öyle yolcu almak ve indirmek için duracağı yer belli olmayan, yolun ortasında durup yolcu alan ve indiren dolmuş istemiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@