Trabzon'da Doğalgazda hedef yüzde 85!

Trabzon'da doğalgaz çalışmaları sürüyor.

Trabzon'da Doğalgazda hedef yüzde 85!
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar ilçesinde doğalgaz çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini kaydederken, kapısına doğalgaz getirilen daire ve işyerlerinin sayısının 72 bin 500’e ulaştığını söyledi. 

Başkan Gümrükçüoğlu ayrıca Çukurçayır’a doğalgaz ulaştırmak için istimlâk çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. 2016 yılı sonu itibariyle doğalgaz çalışmalarında yüzde 75’e ulaşmayı planladıklarını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, vatandaşlara kimin kapısına doğalgaz getirilmişse abone olması için çağrıda bulunurken, “Ortahisar ilçemizde bugün itibariyle 41 bin 550 konutta doğalgaz kullanılmaktadır. Kapısına doğalgaz getirilen konut ve işyerlerinin gaz kullanım oranı yüzde 60’a yaklaşmıştır. Doğalgaz kullanımının artması şehrimiz adına son derece sevindiricidir. Hemşehrileriminden kimin kapısına doğalgaz getirilmişse bunu kullanmalarını özellikle istirham ediyorum. Doğalgaz hem temiz hem de ucuzdur. Doğalgaz kullanımını arttırmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

"2017 SONUNDA DOĞALGAZ ABONELİĞİNDE HEDEF YÜZDE 85"

Ortahisar ilçesinde doğalgaz çalışmalarının planlandığı şekliyle devam ettiğini vurgulayan Gümrükçüoğlu, şunları söyledi:

“Doğalgazda 2016 sonu hedefimiz 75’lere ulaşmaktır. 2017 sonucu hedefimiz ise yüzde 85’e ulaşmaktır. Geri kalan kısımları da ileriki yıllarda tamamlanmış olacaktır. Bunun en önemli adımı ise mutlaka aboneliğin teşvik edilmesidir. Kimin kapısına doğalgaz gelmişse abone olması, çalışmalarımızın süratle devam etmesi ve şehrimizin daha yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için büyük önem arz etmektedir.”

Ortahisar ilçesinin Çukurçayır Mahallesi’ne doğalgaz verilmesi hususunda da açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu, Çukurçayır’a doğalgaz verilebilmesi için istimlâk çalışmalarına devam edildiğini belirterek “Eski hayvan barınağı bölgesindeki istimlâk çalışmalarımızın 2017 yılının ilk 3 ayında bedellerinin ödenmesiyle birlikte, buraya çelik boru ana hattın döşenmesiyle Çukurçayır’a doğalgaz ulaştırmış olacağız. Bu çalışma yüklenici firmanın 2017 yatırım programına alınmıştır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 15:27

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
he heee
he heee - 3 yıl Önce

YALANA BAK 2017 nin ilk ceyreginde celik boruyu koyacakmis.o gaz ne zaman gelecek boruyu koydunda.bizi bu komurculerden kurtarin yeter.dolar 5 kurus artiyor komur 10 artiyor...dolar 4 kurus düşüyor kömür aynı...yeter yaaa..getirin gazi da verelim 5 bin tl alalim sunu..2 yillik komur parasi....yeter yaaaaa

oguz
oguz - 3 yıl Önce

Her sene ayni soz onceki sene 2016 da sogutlu ve kasustu ne gelecek demisti :)

yusuf
yusuf - 3 yıl Önce

Yaaaalan hani 2016 sonunda butun şehre dogal gaz verecektin akp aday olursan akp daha oy vermiyecem senin yuzunden

kasustu
kasustu - 3 yıl Önce

Her sene bu senenin sonu yok efendim bir sonraki sene. Utanmadınız mı insanları kandırmaktan. Araştırın bir geçmişte nasıl soz vermişmişsiniz, kendinizi cok zeki sanıp insanların aklıyla alay etmeyin lütfen.

Mert61
Mert61 - 3 yıl Önce

Zağnosa ne zaman ?! Sokaktan ana boru geçiyor kutu koydurmak istiyorum bu sene programda değil seneye diyorlar. Bu aksa ile 2017 de değil 2027de ancak %85 olur. Sokağımıda 3 aydır kazılmış halde çukur bıraktılar. Arabamı eve getiremiyorum. Varlıbaşın otoparkında bırakıyorum mecburen. Yetkililer duysun haber61 vatandaşa kulak versin lütfen sesimizi duyursun.

banner421