banner556

Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

Trabzon'da dev altyapı projesi için ilk kazma vuruldu.

Trabzon 05.12.2020, 15:23
Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan dev altyapı projesinin Meydan ayağı çalışmaları, bu sabah (cumartesi) itibariyle başladı. 

Trabzon’un 15,5 milyon avro ile bugüne kadarki en büyük bütçeli yatırımlarından biri olan, Trabzon Ortahisar İçme Suyu Temini Projesi'nin Meydan bölgesi çalışmaları bu sabah (cumartesi) saatlerinde start aldı. 

Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

Ortahisar’ın toplam 47 mahallesini ve 565 km’lik bir alanı kapsayan projenin Meydan ayağında ilk etapta Yavuz Selim Bulvarı boyunca çalışmalar yürütülürken Nisan ayı sonuna kadar Cumhuriyet, Çarşı, Kemerkaya, Uzunsok ve Kahramanmaraş Caddesi'nin içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı yenilenecek. 

Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

5 EKİPLE HIZLANDIRILMIŞ ÇALIŞMA PROGRAMI HAZIRLANDI

Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bu ay sonunda planladığı Meydan bölgesi çalışmalarını öne çekerken, 5 ekip halinde hızlandırılmış bir çalışma programı hazırlandı. Yürütülen çalışmalar nedeniyle ilk etapta Trabzon Barosu önünden başlayan ve Hacıkasım kavşağına kadar olan bölüm, Akçaabat istikametine doğru trafiğe kapatıldı. 15 gün boyunca trafiğe kapalı olacak yolda ulaşım, Yomra istikametinden çift yönlü olarak sağlanacak. 

Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

SABIR VE ANLAYIŞ RİCA EDİYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Trabzon Ortahisar İçme Suyu Temini Projesi çalışmalarımız, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Beşirli ve Kalkınma'dan start verdiğimiz çalışmalarına Meydan bölgesini de dahil ettik.15 gün sürmesi beklenen çalışmalar kapsamında ilk etapta Yavuz Selim Bulvarı üzerinde bulunan Trabzon Barosu önünden başlayan ve Hacıkasım kavşağına kadar olan bölüm, Tabakhane Camii’nin olduğu yere kadar Akçaabat istikametine doğru 19 Aralık tarihine kadar trafiğe kapalı olacak. Ulaşım, Yomra istikametinden çift yönlü olarak sağlanacak. Bu konuda Ulaşım Dairesi Başkanlığımıza bağlı trafik ekiplerimiz, uyarı levhalarını gerekli bölgelere yerleştirerek ulaşımın aksamaması için görev başında olacaktır. Tüm vatandaşlarımızdan, şehrimize sağlam bir altyapı sağlamak adına yürütülen çalışmalar boyunca sabır ve anlayış rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

Trabzon'da dev projede ilk kazma vuruldu

Yorumlar (14)
davut 2 ay önce
20 yıl iktidarda kal, su hattını 20 yılın sonunda dev proje olarak sun.
hasan 2 ay önce
DEEEVV GİBİ PROJE BE
Trabzon 2 ay önce
Ortalık boş bu çalışma güzel alt yapı ile ilgili tüm çalışmalar bitirilmeli. En az 6 ay daha millet evdedir
Sek 2 ay önce
Bu kadar başarısız bir belediye olur mu ya Adamlar alt yapı çalışması sebebiyle asfaltı söktüler,ondan sonra sökülen yeri asfaltla kapatmak yerine betonla kapattılar ve üstünü bir mala ile bile düzeltmediler Bu kadar rezillik olmaz arkadaş ya.
Trabzon geriye gidiyor geriye.
Seçim zamanı oy istemeye gideceksiniz birde yazlıklar olsun
ertan 2 ay önce
alt yapı çalışması iyide sonrası oluşan bozuk yollar ne olacak.
Ümit ... 2 ay önce
Trabzonumuza hayırlı olur inşaAllah. Önemli bir konuda çözüme katkısı olacaktır.
salih 2 ay önce
bu millet alismis pasli borudan su icmeye,ne degistiriyosun.
Hordogoplu 2 ay önce
La bi susun yaa herşeye muhalefet bu nedir arkadaş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@