7m


7m

hyundai

Trabzon'da curling turnuvası düzenlenecek

Olimpik curling salonuna kavuşan Trabzon’da açılış, ulusal bir turnuva ile yapılacak.

Trabzon 11.08.2017, 09:39
Trabzon'da curling turnuvası düzenlenecek

Toplam 49 spor branşının yapıldığı Trabzon’da yeni bir heyecan başlıyor. Son yılların gelişen spor dallarından olan curling, Trabzon’da sporseverlerle buluşacak.


Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki stadın altında yapılan ve 2 kulvarı da olimpik ölçülerde inşa edilen curling salonu tamamlandı. 42 x 4.3 metre ebatlı kulvarların yanı sıra iki adet dijital ekranın bulunduğu salon, dışarıdaki 38 dereceyi aşan sıcaktan etkilenmeyecek.  Trabzon Curling Salonu'nun açılışı, Eylül ayı başında önemli bir turnuva ile yapılacak.

Trabzon'da curling turnuvası düzenlenecek

"CURLING TRABZON'A YAKIŞACAK"

Sporun en önemli merkezlerinden olan Trabzon’un curlingde de öncü olacağına inandığını ifade eden Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, “Bu önemli salonun yapılmasında bakanlarımızın yanı sıra İl Müdürünün de yoğun gayretleri ve istekleri de önemli etken oldu. Salonun yüzde 99’u tamamlandı. Bir ay içinde burada bir turnuva gerçekleştirerek açılışını yapacağız. Yakın gelecekte de Trabzon’da uluslararası bir şampiyona yapmayı planlıyoruz. Curling, spor kenti Trabzon’a çok yakışacak” diye konuştu.2019 Dünya Curling Şampiyonasının Türkiye’de yapılacağını kaydeden Başkan Şebin, “Bu şampiyonanın bir ayağı da Trabzon’da olacak” dedi. 


"OLİMPİYAT ŞAMPİYONLARI YETİŞECEĞİNE İNANIYORUM"

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk de, bünyelerindeki Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne ülkenin çeşitli illerindeki gelecek vadeden kız öğrencilerin alınacağını belirterek, “Curlingde olimpiyat şampiyonu kızlarımızın Trabzon’dan yetişeceğine inanıyorum” diye konuştu. Öztürk ayrıca, Trabzon halkının da bu spora büyük ilgi göstermesini beklediklerini ifade etti.

 
Trabzon'da curling turnuvası düzenlenecek 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@