banner556

>

Trabzon'da Çukurçayır’a meyve bahçesi!

Başkan Genç, Çukurçayır mahallesinde belirlenen alana fidan dikti.

Trabzon 12.01.2021, 14:16 12.01.2021, 14:21
Trabzon'da Çukurçayır’a meyve bahçesi!

Trabzon'da Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Önder Taşan ile birlikte Çukurçayır Mahallesi’nde meyve bahçesi olarak belirlenen alana fidan dikim etkinliğine katıldı. 

Trabzon hurması, karayemiş, muşmula gibi yöresel meyvelerin yanında mandalina, yenidünya, limon, elma, erik ve armut fidanlarını çocuklarla birlikte toprakla buluşturan Başkan Genç, “Burası meyve bahçesi ama bu fidanlar büyüyünce burası çok güzel bir yeşil alana dönüşecek. Bu fidanlar meyve vermeye başlayınca hem yaydıkları çeşit çeşit güzel kokularla, hem de kendi güzellikleriyle bir burayı bir vahaya dönüştürecekler. Diğer yandan dünyanın en önemli sorunu haline gelen küresel ısınmaya bağlı olarak ortaya çıkan iklim değişikliğiyle mücadele etmenin en önemli yolu yeşil alanları artırmaktan geçiyor.” dedi. 

Trabzon'da Çukurçayır’a meyve bahçesi!

“GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ” 

Fidan dikmenin sadece belediyelerin işi olmadığını, bütün vatandaşların bireysel olarak da fidan dikmesi gerektiğini belirten Başkan Genç, “Burada çocuklarımızla birlikte yeni bir meyve bahçesi oluşturuyoruz. Hem yöresel meyvelerimizi hem de diğer türlere ait meyveleri toprakla buluşturduk. Buraya sadece meyve bahçesi olarak da bakmamalıyız. Aynı zamanda yeşil alanlarımızı da artırıyoruz. Bu meyvelerden ilerleyen yıllarda hem vatandaşlarımız istifade edecek hem de ilçemizdeki yeşil alanlarımız artacak. Mevcut yeşil alanlarımızı korumanın yanında bunların sayılarını daha da artırmalıyız. İlçemizi daha yeşil bir hale getirmek için boş bulduğumuz her alana fidan dikmeliyiz. Fidan dikim sadece belediyelerin görev alanına giren bir konu değildir. Vatandaşlarımız bireysel olarak da uygun alanlara fidan dikimi yapabilirler. Vatandaşlarımıza bu konuda büyük sorumluluklar düşüyor. Sivil toplum örgütlerimiz fidan dikimiyle ilgili çok yoğun bir gayret gösteriyor. Bütün kent paydaşlarımızla el ele verip, güç birliği yaparak Ortahisar’ımızı daha yeşil bir hale getirmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bütün gücümüzle mücadele etmeliyiz. Tabiri caizse boş bulduğumuz her alana fidan dikmeliyiz. Hz. Peygamberimiz bir hadisinde, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ diyerek çağlar öncesinden fidan dikmenin ne kadar mühim bir iş olduğunu bize ibret verici bir şekilde ifade etmiştir.” diye konuştu. 

Trabzon'da Çukurçayır’a meyve bahçesi!

“YEŞİL ALANLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR”

Bütün insanların doğaya ve çevreye saygılı olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, “Ormanlarımız, ağaçlarımız, yeşil alanlarımız bizim zenginliğimizdir. İlçemizde yeşil alanlar ne kadar artarsa o oranda ilçemiz güzelleşmiş, ferahlamış olur. Hava kirliliğiyle, iklim değişikliğiyle mücadele etmek için fidan dikimi yapmalıyız. Doğanın dengesini ancak bu şekilde sağlayabiliriz. Bütün insanlar doğaya, çevreye saygılı olmalı, onu korumalıdır. Çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız. O nedenle de çocuklarımızı da fidan dikim etkinliğine davet ederek onlarda bu bilinci oluşturmaya gayret ediyoruz.” dedi. 

Trabzon'da Çukurçayır’a meyve bahçesi!

Trabzon'da Çukurçayır’a meyve bahçesi!

Trabzon'da Çukurçayır’a meyve bahçesi!
 

Yorumlar (8)
Adamın1i 2 hafta önce
ne gereği vardı her yere o ucube binaları dikerken buraya be gerek var fidan dikmeye oraya da bina dikin Başkan!!
Murat usta 2 hafta önce
akpartiye oy vereçeğim diye iş yapmayanı iki kez seçtiler yazık
Faruk inçi 2 hafta önce
Ufak işlerle milleti kandırıyor
davut 2 hafta önce
Ortahisar Belediyesi'ne kayyum atanırsa belki halk olarak biraz hizmet alırız
Yusuf yıldız 2 hafta önce
Aynı görüşteyim,yada Ortahisar Büyük belediye katılsın
İskender 2 hafta önce
A.Metin Genç'in Ortahisar' a kazandırdığı 1 tane önemli proje var mı?
Fotoğraflarda kol şişirmeyle olmaz, biraz Ortahisar'a odaklan Sayın Genç.
doğan yıldız 2 hafta önce
hizmette sınır yok. beton dikmek için ağaçları kesin. oda kadar yere fidan dikin.
Trabzonlu 2 hafta önce
sayın başkan yollarımız hep yamalı arabaları hep kırdık eskiden hersene asvalt dökülürdü şimdi herşey yolunda deniliyor yol yok şu yolları yapın ayıptır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@