banner526

banner535

Trabzon'da Çocuklara özel iftar

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çocuklara özel iftar düzenleyecek.

Trabzon 20.05.2019, 15:09
Trabzon'da Çocuklara özel iftar

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ramazan geleneklerinde çocuklara özellikle gösterilen ilgi ve alaka geleneğini Çocuk İftarı ile günümüzde de yaşatmaya çalışıyor.

Ayrıca Çocuk İftar organizasyonunun her Ramazan Ayının 15. Günü, Müslüman ülkelerce kutlanan “Dünya Yetimler Günü” kapsamında yapılıyor olması da ayrı bir önem arz ediyor. Bu önemli iftarda İbiş’ten Hacivat-Karagöz’e, Yüz Boyamadan Palyaçoya, Çocuk Korosu’ndan Tahta Bacağa kadar birçok eğlenceli etkinlik yer alacak

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Ramazan boyunca her yaştan vatandaşımız için her türden etkinliğin, eğlencenin ve Ramazan ruhuna uygun içeriklerin olduğu organizasyonlar hız kesmeden devam edecek.  21 Mayıs Salı akşamı İpek Yolu Fuar Alanı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında Ramazan geleneklerinde çocuklara özellikle gösterilen ilgi ve alaka geleneğini Çocuk İftarı ile günümüzde de yaşatılacak. İftar öncesi ve sonrası İbiş, Hacivat-Karagöz, Yüz Boyama, Palyaço Gösterisi, Çocuk Korosu, Tahta Bacak, Kukla Gösterisi, Nasreddin Hoca, Gölge Oyunu, Ateşbaz, Jonglör, gibi birçok eğlence çocukları bekliyor olacak. Bir sürü farklı eğlencenin yanında şerbetçi ile de bu serinleme şansı bulacaklar. Eğlencenin yanı sıra çocuk hafızların okuyacağı Kuran’ı Kerim’ler sayesinde Ramazan’ın manevi iklimi çocuklar tarafından da hissedilebilecek.

Trabzon'da Çocuklara özel iftar


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@