Trabzon'da çocuk trafik eğitim pisti yapılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Çocuk Trafik Eğitim Pisti inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Trabzon 21.04.2021, 10:05
Trabzon'da çocuk trafik eğitim pisti yapılıyor

 Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar ilçesinde hayata geçirilen Çocuk Trafik Eğitim Pisti inşaat alanını ziyaret etti. Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Öztürk, inşaat alanı ile ilgili Başkan Zorluoğlu’na detaylı bilgi verdi.

Trabzon'da çocuk trafik eğitim pisti yapılıyor
 
6 BİN 100 METREKARE ALANDA KONUMLANDIRILDI
İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “Ortahisar ilçesi, Şenol Güneş Spor Kompleksi içinde 6 bin 100 metrekare alana konumlandırılmış Trabzon-Ortahisar Çocuk Trafik Eğitim Merkezi Projemizin 02 Mart 2021 tarihinde yer teslimi yapıldı. Proje,  1 adet kafeterya, 1 adet derslik, bisiklet yolu, AFAD spor ve eğitim alanı, açık eğitim alanı, 7 adet dekor bina, ilk yardım binası, kule, mini benzin istasyonu, giriş takı, üst geçit, mini tünel, su deposu, çevre düzenlemesi, yapısal ve bitkisel peyzaj işlerini içerecek şekilde, çocukların trafik eğitimi için tasarlanmış bulunmaktadır. Çocuklarımız için çok önemli gördüğümüz projemizin 26 Aralık 2021 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Trabzon'da çocuk trafik eğitim pisti yapılıyor
 
TRAFİK KÜLTÜRÜ OLUŞTURACAK
Başkan Zorluoğlu ayrıca, “Çocuk Trafik Eğitim Parklarının amacı; okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek. Okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek, çocuklara trafik kurallarına uygun davranış kazandırılması, böylece trafik kültürünün oluşması ve trafik kazalarının en aza indirilmesi hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

Trabzon'da çocuk trafik eğitim pisti yapılıyor

Trabzon'da çocuk trafik eğitim pisti yapılıyor

Trabzon'da çocuk trafik eğitim pisti yapılıyorTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
yazık 6 ay önce
akyazıda ts tesislerinin hemen yanı başına yapılıyor. zamanında ts nin kurtuşu denilenerek doldurulan bu alan ts dışında herkese yarar sağlıyor.
Bilenbiri 6 ay önce
Hatırlayalım CHP li Küçükçekmece belediyesi çocuk parkına PKK sembolleri resmetmişti..
İşte kafa farkı...!
Bu arada beğenmeyenler beğenmedim yazsın....!...:)
Bilelim saflarını.
trabzon 6 ay önce
Belediye hiç çalışmıyor....
Yakup 6 ay önce
Bir zamanlar Fatih Hastanesi karşısında Karayolları Lojmanlarının yerinde vardı, çocuklara trafik eğitimi verilirdi, ne günlerdi o günler, şimdiki nesil nerden bilecek.
ali 6 ay önce
eleştirenlere hiç birşey beğenmeyenlere inat teşekkürler başkanım.güzel bir proje

Gelişmelerden Haberdar Olun

@