banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'da cadılar bayramı kutlandı

Bir çok ülkede düzenlenen, ilginç kostüm ve makyajlarla bambaşka kişilere dönüşülen ‘Cadılar Bayramı’ bu kez Trabzon’da bir mekanda gerçekleştirildi.

Trabzon 03.11.2017, 09:53
Trabzon'da cadılar bayramı kutlandı

Trabzon’da faaliyet gösteren dans okulu bir ilke imza atarak ‘Cadılar Bayramı’ kutlaması düzenledi. Trabzon’un en özel mekanlarının birinde gerçekleştirilen kutlamaya Ankara’dan dansçı Fırat Gerger’in yanı sıra, çok sayıda yabancı topluluk ve akademinin öğrencileri katıldı.


İlk kez İngiltere’de ortaya çıkan Cadılar Bayramı’nı çok eski zamanlarda Keltler, 1 Kasım tarihini yaz mevsiminin bitişi, kışın başlangıcı olarak kabul ediyorlardı. Çünkü 1 Kasım’da sürüler yaylalardan dönüyor, toprak ağaları tarafından imzalanan kira sözleşmeleri yenileniyor, kısacası yeni sezon başlıyordu. Yıllar geçtikçe Türkiye’de de kabul görmeye hatta kutlanmaya başladı.

Trabzon'da cadılar bayramı kutlandı

Trabzon’un önde gelen makyözleri arasında yer alan Tuğba’nın elinden geçen davetliler aynada kendilerini bile tanıyamadılar. Makyözün muhteşem dokunuşlarıyla geceye özgü makyajlara bir de kıyafetler eklenince ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Sabahın ilk ışıklarına kadar dans eden gençler ve yabancı misafirler Samba, Tango, Bachata, Kizombo, Cha Cha, Mambo, Rumba gibi Latin ezgilerden kesitler sundular. Gecenin en önemli koreografisini ise dans atışması oluşturdu. Birbirlerine nazire yapan dansçılar ayakta alkışlandı.

Dans eğitmeni Mehmet Fukul Trabzonlular’ın dansı çok sevdiğini ve kursa yazılmak için çok sayıda talep aldıklarını belirterek “ Latin Gecelerimiz her hafta rutin olarak yapılıyor. Bu kez “Cadılar Bayramı”nı eklemek istedik. Gerçekten inanılmaz bir atmosferde inanılmaz bir gece oldu. Tüm katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sürprizlerimiz bundan sonra da devam edecek.” diye konuştu.

Trabzon'da cadılar bayramı kutlandı

Trabzon'da cadılar bayramı kutlandı
Yorumlar (10)
Yusuf 3 yıl önce
Bunlar trabzonlu olamaz hayatları yalan ve boş başka ne denirki
murat 3 yıl önce
bir bu eksikti.
davut 3 yıl önce
Ne güzel. Herkesi tebrik ederim. Bazen Trabzon'da da güzel şeyler oluyor
orhan 3 yıl önce
bu kutlama ile çağ atladık.Çok manalı ve derin anlamlar taşıyor!!!!
Serkan 3 yıl önce
makyaja gerek yok size istediğiniz zaman cadilasabilirsiniz.
Vatandaş 3 yıl önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın kendi örfünü adetini bırakıp saçma sapan nerde bi sapıklık varsa ona özenmeye çağdaşlık der olmuş bu zihniyet
Cemal 3 yıl önce
Ülke hergün şehit veriyor herkez kendi dalgasında özenti
trabzonlu ali 3 yıl önce
bu goruntuler trabzondan mi...?
Hahh..hah..haaa...!
Guletimde bosa gitmesin bari...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@