banner572

Trabzon'da bu kamp unutulmaz!

Düzköy Doğu Karadeniz Gençlik Kampı Misafirlerini ağırlıyor. Binicilik, tırmanma, paintball, müzik, voleybol…

Trabzon 10.07.2020, 13:26 10.07.2020, 13:30
Trabzon'da bu kamp unutulmaz!

Pandemi sürecini evde geçiren gençler, normalleşme sürecine geçişle birlikte yeni etkinliklerle buluşuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının ülkenin çeşitli illerinde düzenlediği kamplara katılan gençler, şehir gürültüsünden uzak, serin bir ortamda dolu dolu günler geçiriyor. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Düzköy Doğu Karadeniz Doğa Kampı’na katılan gençler, ücretsiz kampta hem eğleniyor, hem yeni arkadaşlar ediniyor.

Trabzon'da bu kamp unutulmaz!

Her yıl farklı illerden gelen yaklaşık 150 gencin katıldığı Düzköy ilçesindeki kamp, bu yıl covid-19 etkisi nedeniyle alınan önlemlerden dolayı sadece Trabzon ve ilçelerinden gelen 44 kampçıyı ağırlıyor. Pazartesi günleri başlayıp 4 gün süren kamplarda, alanında uzman kamp liderleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerinin gözetiminde binicilik, doğa yürüyüşü, tırmanma, paintball, el sanatları, müzik ve voleybol gibi etkinlikler yapılıyor. Bu yıl 18- 22 yaş arası gençlere açık olan kampın ulaşımından, sağlık sigortalarına, yeme -içmeden, konaklamaya kadar her şey Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanıyor. 

Trabzon'da bu kamp unutulmaz!

Düzköy Doğu Karadeniz Gençlik Kampı bundan sonra 6 dönem daha devam edeceğini kaydeden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, yeni dönem kamplara katılmak isteyen gençlerin Gençlik Merkezleri aracılığıyla kayıt yapabileceğini söyledi. Müdür Öztürk, pandemi sürecinde fedakarca çalışmalarda bulunan AFAD Müdürlüğü personeli ile sağlık çalışanlarının yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde kalan gençlerin de bu yıl kamptan yararlandırılacağını söyledi.

Trabzon'da bu kamp unutulmaz!

Büyüleyen bir doğa güzelliği içinde kurulan kampta her anlarının dolu dolu geçtiğini ifade eden gençler de, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile unutamayacakları günler yaşadıklarını söylüyor. At binmeden, spor ve drama etkinliklerine, doğa yürüyüşüne kadar her anı değerlendirdikleri kampta güzel dostluklar da edindiklerinin altını çizen gençler,  “Şehir merkezinde nem ve sıcak var ama burada bazen üşüyoruz. Mükemmel bir doğa ve tertemiz bir hava. Bu kamp unutulmaz” diye konuştular. 

Trabzon'da bu kamp unutulmaz!

Trabzon'da bu kamp unutulmaz!

Trabzon'da bu kamp unutulmaz!


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@