Trabzon'da bu ilçedeki vatandaşların 450 bin TL borcu silindi

İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever işadamı Trabzon'un Çaykara ilçesinde tüm market ve bakkallardaki toplam 450 bin TL'yi bulan tüm veresiye borçlarını temizledi.

Trabzon 27.05.2020, 13:43
Trabzon'da bu ilçedeki vatandaşların 450 bin TL borcu silindi

Trabzon’un Çaykara ilçesinde kimliğinin ortaya çıkmasını istemeyen hayırsever bir vatandaş, ilçe ve mahallelerde bulunan tüm market ve bakkallardaki veresiye defterinde yer alan 375 ailenin toplam 450 bin liralık veresiye borcunu ödedi.

Hayırsever işadamı Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile iletişime geçerek ismini açıklamadan ilçede tüm bakkal ve marketlerde borcu bulunan vatandaşların tespit edilmesini istedi. Yapılan tespit sonrası 450 bin TL civarında bir veresiye borcu belirlendi. Parayı ilgili hesaplara çıkartan hayırsever vatandaşın talebi üzerine Çaykara Kaymakamlığı Vefa Destek Grubunda görevli Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmenler tarafından ilçede ve mahallelerde bulunan market ve bakkallara tek tek ulaşılarak yaklaşık 450 bin liralık tüm borçlar ödendi.

İlçedeki market sahibi Coşkun Bayraktar 17 senelik market işlettiğini belirterek "İlk kez böyle bir şeyle karşılaştım ve duygulandım. Ayrıca borcu ödenen vatandaşlar büyük bir mutluluk yaşadılar. Korona virüs ile mücadele günlerinde çok güzel bir destek oldu. İsmini bilmediğimiz hayırsever işadamımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
Poyraz 8 ay önce
375 ailenin borcunu kapatmış helal olsun Allah razı olsun,bu karantina durumunda çalışmayan çok insan vardı ilaç gibi gelmiştir bir çaykaralı olarak tebrik ediyorum Allah razı olsun tekrardan
Duygu 8 ay önce
Güzel birşey bir de bana uğrasa böyle şanslar nerdeee...
ergan 8 ay önce
Bu tür hayırlar ve haberler güzel olmakla beraber, veresiye alanların da çoğalmasına yol açabilir.
Eehn 8 ay önce
Bakkala veresiye yazdırıp bı ghayirseverin çıkmasını beklesem ???? 450 bin TL nedir
Serdar 8 ay önce
Hayır yapacaksan böyle olacaksın Allah razı olsun
Gülşen 8 ay önce
Her kimse Allah razı olsun. Böyle düşünceli insanların olduğunu bilmek Trabzonlu olarak gurur verici...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@