banner556

Trabzon'da "Biz bize yeteriz" kampanyasına altınlarını bağışladı

Trabzon'da 69 yaşındaki Kezban Beşli "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına altınlarını bağışladı.

Trabzon 04.04.2020, 17:30 04.04.2020, 17:36
Trabzon'da "Biz bize yeteriz" kampanyasına altınlarını bağışladı

Trabzon'da yaşayan 69 yaşındaki Kezban Beşli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasına altınlarını bağışladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Korona virüsün (Covid-19) ekonomik etkilerine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasına destekler sürüyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan 69 yaşındaki Kezban Beşli, Ortahisar Vefa Sosyal Destek Grubu'nu arayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde başlatılan kampanyaya altınları bağışlamak istediğini söyledi. Bu talebi geri çevirmeyen Vefa grubu Beşli'nin Yalı mahallesindeki evine giderek altınları teslim aldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını görünce yardım etmek istediğini belirten Kezban Beşli, "Cumhurbaşkanımızın çağrısını görünce ne yapabilirim diye düşündüm. Dışarı çıkmam da yasak. Telefon ile güvenlik güçlerini aradım. Onların vasıtasyla Vefa grubuna ulaştım. Allah'ım inşallah bütün insanların üstünden bu virüsü kaldırsın. Hacca gittim, Umre hevesliğimde vardı. Şimdi gidenlerin durumlarını gördüm. Bundan sonra bir yetim olur, bir garip olur yardım ederim. Allah demek ki bu kadarını bana nasip etti" dedi.

Kezban Beşli ile telefonda görüntülü konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, "Hakikaten sizin böyle bir duyarlılık görtermeniz bizi çok mutlu etti. Çok duygulandık. Büütn vatandaşlarımıza örnek bir davranış sergilediniz. Allah'ın izniyle bu süreci atlatacağız. Cumhurbaşkanımız bütün milletimizin sağlığı, selameti için gece gündüz demeden çalışıyor. Allah yardımcıları olsun" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
İsimsiz 10 ay önce
Bir hac yapmış kadar oldun teyzecim rabbim niyetini kabul etsin inşAllah. Hastalıkla mücadelede kullanılır yanlış yerlere gitmez insAllah birikimin giderse de Allah görüyor niyetini
Serko61 10 ay önce
Harbiden çok makbule geçti teyzecigim bilalin gemisine bakım yapılacakmış çok sıkışmış eeee bununla biraz nefes alır çocuk zaten askerlikte yapmamış hastaymış garibin...
Herkes 10 ay önce
Herkes önce yakınına komşusuna el uzatsa böyle şeylere gerek kalmaz. Teyzeciğim kendince güzel birşey yapmış. Acaba her bağış yapanı başkan bizzat arayıp tebrik ediyor mu? Yada biraz işin reklam boyutuda mı var. Sevabımızı da gösterir olduk.
Serdar 10 ay önce
Eyvah eyvah, gitti gidiyor com.
SİİRT 56 10 ay önce
Helal olsun teyzemize Rabb'im kabul etsin inşAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@