banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'da bir teleferik projesi daha

Trabzon'da yapılması planlanan teleferik projesi ihale aşamasına geldi.

Trabzon 10.11.2017, 17:22
Trabzon'da bir teleferik projesi daha

Akçaabat Belediyesince yap-işlet-devret modeliyle yapılması planlanan teleferik projesinde istasyon yerleri ve kalkış noktaları belirlendi, ihalesi yapılacak.
 

Projelendirme aşaması tamamlanan teleferik projesinde toplamda üç istasyon olacak. Başlangıç istasyonu Cumhuriyet Parkı’nın deniz tarafında olması kararlaştırılan teleferiğin ikinci istasyonu Ortamahalle’nin arka kısmında yer alırken son istasyonu ise ilçemizin önemli turizm mekanlarından olan Akçatepe Tesislerinde olacak.

Akçaabat’ın turizmine değer katmak için önemli bir adım olduğu öngörülen teleferik projesi için proje yetkilileri ve belediyemiz teknik elemanları ile bir araya gelerek proje üzerinde incelemelerde bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Teleferik için projelendirme aşaması tamamlandı. İstasyon yerleri ve ilk kalkış noktası belirlendi. Projenin şu anda hazırlıklarının tamamlanmış olmasıyla önümüzdeki zamanlarda yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmesini tasarlamaktayız. Vatandaşların Akçaabat’ın sahil kesimini ve Ortamahalle’yi havadan görebileceği, yukarılara çıkıldıkça seyrine doyum olmayan eşsiz manzaralara tanıklık edebileceği teleferik, turizmin yanı sıra ulaşım ve kültürel açıdan da önemli bir yatırım olacak.” dedi.

Turizm açısından bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek olan teleferik projesinin en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Trabzon'da bir teleferik projesi daha

Trabzon'da bir teleferik projesi daha

Trabzon'da bir teleferik projesi daha

Yorumlar (5)
Akdogandr 3 yıl önce
Bırakınız bu işleri . Trafik gibi bir sorununuz var . Show yapmayın. Halk için birşeyler yapın.....
Ahmet 3 yıl önce
Bu baskan dogarken metal yorgunu dogmus
Temel idrisoğlu 3 yıl önce
Akcabat i Darıca dan baybas edip ta arsin den çıkacak transit yola acil ihtiyaç varken. ..fantastic yatırımlara kaynak aktarmak ne derece ihtiyaç? ?
Necdet 3 yıl önce
Trabzon için iş sahaları yapılmalı ilk önce
seyisoglu 3 yıl önce
bu tür yatırımlarla ugacagınıza önce bi yolları yapın evimize gidemiyoruz sanaydden cıkamıyoruz böyle bi saçmalık olurmu yaa azcık insafff

Gelişmelerden Haberdar Olun

@