banner526

banner533

banner513

Trabzon'da bir mahalle karantinaya alındı

Trabzon'un Şalpazarı ilçesi Geyikli mahallesi Korona virüs salgını nedeniyle karantina altına alındı

Trabzon 24.07.2020, 14:17
Trabzon'da bir mahalle karantinaya alındı

Trabzon'da 3 hafta öncesine kadar hiçbir vakanın yaşanmadığı Şalpazarı ilçesinde Covid-19 vakalarında son dönemde artış yaşanıyor. Son olarak İstanbul'dan ilçenin Geyikli mahallesine gelenler ile enfekte olan mahalle sakinleri Korona virüse yakalanırken, mahalle bugünden itibaren karantina altına alındı.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere uyarak Temmuz ayına kadar hiçbir pozitif vakanın rastlanılmadığı Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde ilk vaka 8 Temmuz tarihinde görüldü. Kış aylarında 12 bin nüfusu olan ve yaz aylarında memleketlerine gelen vatandaşlarla nüfus sayısı iki katına çıkan ilçede M.D. isimli vatandaşın korona virüs testi pozitif çıktı. Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan M.D.’nin ailesine de test yapıldı. 5 kişide daha korona virüs tespit edilirken, ilçedeki Çamlıca mahallesi karantinaya alındı.
Pozitif vakanın görüldüğü Çamlıca mahallesinin ardından geçtiğimiz hafta İstanbul'dan ilçenin Geyikli mahallesine tatile gelen vatandaşlar akrabalarının Korona virüse yakalanmasına neden oldu. 2 kişi geçtiğimiz hafta sonu hastalığa yakalanırken, son yapılan testlerde de sayının artması üzerine Geyikli mahallesi de bugünden itibaren karantina altına alındı. Mahallede vakaların daha da artmasından endişe ediliyor.

Yorumlar (4)
Kemal 3 ay önce
Bencil insanlar. Bir yıl da gitmeyin memelekete. Olur mu ? Olmaz, duramazlar. Kendileri hastaysa herkes hasta olsun. Sen asemptomatik atlatırsın, bulaştırdığın ölür. O zaman katil olursun katil!
OFLU TÜRK 3 ay önce
ÇOK DOĞRU PANDEMİ VAR BİR YIL GELMESEN NE OLUR.BAZI GÜNLER EVDE KALSAK NE OLUR BUKADAR DUYARSIZ LIK OLURMU.KUL HAKKIDIR BU MASKE TAKMAYANLAR SAĞLIKÇILAR SAATLERCE TULUM GİYİYOR SİZDE HİÇ VATANDAŞLKK DUYGUSU İNSANLIK YOKMU.DİK KAFALI CAHİL ÇOK BÖLGEMIZDE
Tao 3 ay önce
Hadi geldin en az bir hafta görüşme tokalaşma sarılma cehalet başa bela
Bu büyük vebali nasıl alıyorsunuz?
Kb 3 ay önce
3 şeye dikkat etmek zor olmasa gerek maske mesafe hijyen. İnsanlar tarih boyunca herseyı zorlastırdıkları gıbı bunu da zorlastırıyorlar. Tak maskeni cık ılla bırını goreceksen evıne gtme mesafenin koru dısarda gorus.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@