Trabzon'da bir ilk! Akçaabat'ta çöp konteynırları yer altına alınıyor

Akçaabat'ta yeraltı çöp konteynırları sistemine geçilecek.

Trabzon 21.08.2019, 12:56 21.08.2019, 13:23
Trabzon'da bir ilk! Akçaabat'ta çöp konteynırları yer altına alınıyor

Akçaabat Belediyesi’nin daha temiz ve yaşanılabilir bir Akçaabat için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, şehrin belirlenen noktalara yeraltı çöp konteyneri koyulacak.

Yeraltı çöp konteyneri ile birlikte Akçaabat’ta çöp sorununun çözülmesi hedefleniyor. Hem görüntü hem de kullanım açısından vatandaşları oldukça memnun edecek bu uygulama sayesinde özellikle yaz aylarında oluşan koku ve sivrisinekler tamamen ortadan kaldırılmış olacak. Yeni sistem yeraltı çöp konteynerleri, çevre dostu olduğu gibi insan sağlığı açısından da oldukça önemli.

Konu ile ilgili açıklama yapan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Belediye olarak her zaman daha yaşanılabilir, düzenli ve temiz bir şehir için çalışıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi vatandaşımızın ve şehrimizin yararına olacak her işin arkasındayız. Yeraltı çöp konteynerleri sayesinde sokak ve caddelerimizde kirlilik önlenecek hem de şehrimiz daha modern bir çöp toplama sistemine kavuşacak. En kısa zamanda şehirde belirlediğimiz noktalara konteynırları yerleştireceğiz. Tabi biz bu uygulamaları yaparken özellikle şehrimizin temizliği konusunda ve diğer işlerimizde vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Biz bu şehri hep birlikte daha yaşanabilir bir Akçaabat haline getireceğiz. Vatandaşlarımızın desteği ve özverisi olmazsa çalışmalarımızda başarılı olamayız. Biz temizleyeceğiz ardından vatandaşlarımız bu temizliği koruyacak. Vatandaşlarımız çevreye bilinçsizce sigara izmariti, ambalaj, kağıt vs. çöpler atmamalı. Aksine bunları atanları uyarmalı ve Belediyemiz zabıtasına bildirmelidir. Bunun yanında biz bir kavramdan bahsetmiştik. Gönül zabıtacılığı. Herkes kendini birer gönüllü zabıta olarak düşünsün. Çevremizdeki olumsuz hareketlere, yasak davranışlara vatandaş olarak sizler de duyarsız kalmayın. Bu şehir hepimizin. ” şeklinde konuştu.

Yorumlar (5)
Zühtü cinemre 1 yıl önce
Yaylacık ta normal konteyner yok ki kaldı yeraltı olması.
Mertcan sebetci 1 yıl önce
Aynen oyle yaylacikta normal konteyner yok
Hayri baş 1 yıl önce
Tamm cok guzel bi uygulama lakın temizlikten bahsederken yaylacık ara sokakları yarı sıtablize tozun ıcındeyız bunu halletsenız olmazmı tekrar secımmı beklıycez belkı 20 kez soyledım ve sıkayetcı oldum ama nafıle gunde en az 7 kez 50mt lık alanı suluyorum toz ve pislk fen işlerı asvalta beton dok dıyor bana dusunun ve burdan yola cıkın bakalım ben bi akp lı olarak artık utanmaya basladm
Osman pervanoglu 1 yıl önce
Güzel bir düsünce tebrik ederim
Ancak !
Şehir her haliyle emekliyo siz koşalım dıyonuz daha cok erken
Rasim Azaklı 1 yıl önce
Zararın neresinden dönersen kardır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@