7m


7m

hyundai

Trabzon'da Belediyenin yaz dönemi çalışmaları

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin, sivrisinek ve karasineğe karşı il genelinde sürdürdüğü ilaçlama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Trabzon 10.06.2017, 15:45
Trabzon'da Belediyenin yaz dönemi çalışmaları

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Trabzon genelinde sivrisineklerin üreyebileceği 3 bin 964 kuyu, havuz, inşaat çukuru gibi su birikintisi tespit edilirken, bu noktalardaki ilaçlama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun da şu ifadelerine yer verildi:

"Sivrisinek mücadelesi deyince sadece yazın yapılan ilaçlamalar akla gelmekte olup mücadelenin tüm yıl boyu değişik alanlarda yapılması gerekmektedir. Zira üremesine suda başlayan sivrisinekler yumurtalarını her türlü su birikintisine bırakmakta havaların ve suların ısınması ile birlikte 10 ile 15 gün içerisinde başkalaşım geçirerek sinek halini almaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece uçan haşerelere karşı mücadele etmiyoruz. Sivrisineklerin üreyeceği su birikintilerini kış aylarından beri tek tek kontrol ederek ilaçlamaktayız. Bu yıl itibari ile tüm Trabzon genelinde 3 bin 964 adet sivrisineklerin üreyebileceği kuyu, havuz ve inşaat çukuru gibi su birikintisi tespit edilmiş olup, bu alanlar toplam 14 personel ile kontrol edildi."


 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@