Trabzon'da barınak krizinden iyi haber

Faroz'daki barınakları tahliye etmeleri istenen balıkçılara Milli Emlak'tan iyi haber geldi.

Trabzon 20.11.2017, 11:53 20.11.2017, 13:06
Trabzon'da barınak krizinden iyi haber

Haber61 / Haber Servisi / Tuncay Lakot 

Trabzon'un Ortahisar ilçesine bağlı Faroz limanında barınakları bulunan balıkçılar, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden gelen tahliye kararıyla şok yaşamıştı. Kooperatif Başkanı Ahmet Mutlu'nun girişimleri neticesinde, barınakta yapılacak çeşitli tadilattan sonra balıkçıların tahliye edilmesi kararı bir süreliğine rafa kalktı. 
 

Haber61'in geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı olayda, Faroz Balıkçı Barınakları'na kayıklarını bağlayan esnafa, betonlaşma gerekçesiyle 15 gün içerisinde tahliye tebligatı yapılmış, Faroz Balıkçı Barınakları ve Trabzon Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Mutlu yönetmeliğe aykırı karar verildiği gerekçesiyle konunun yargıya taşıyacağını belirtmişti. 

Edinilen bilgiye göre, söz konusu girişimler sonuç verdi ve tahliye kararı durduruldu. Tahliye gerekçesi olarak, kaçak yapılaşma sayılan balkon ve benzeri yapıların yıkılması karşılığında balıkçıların barınaklardan çıkarılmayacağı öğrenildi. Yorumlar (4)
mimi 3 yıl önce
Ne yıkılması hikaye...
Trabzon 3 yıl önce
Rantcı akape bu secimler yakınken hiç birşey yapmaz yapamaz
musa 3 yıl önce
Adamlar mezbelelik yaptı orayı pislikten bakılmıyor oralara yıkın gitsin
toprak 3 yıl önce
barınaklar yandaşa peşkeş çekilmiş,doktoru avukatı müteahhidi memuru alayının orada bir barınağı var..kaç tane barınak balıkçılıkla geçinene ait ? yine her işte olduğu gibi buradada yandaş a torpil var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@