Trabzon'da balıkçılar Adnan Günnar'ı liste dışında bıraktı

Balıkçılar, dam sahibi olmak isteyen AK Parti Milletvekili Adnan Günnar'ı liste dışına attı.

Trabzon'da balıkçılar Adnan Günnar'ı liste dışında bıraktı
Dam sahibi olmak isteyen AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar'ın liste dışı kaldığı ileri sürüldü. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun sadece balıkçıları dam sahibi yapmak olduğu öğrenildi. 

BALIKÇILAR DAM HAYALİ KURUYOR

Dam sahibi olabilmek için doktor, iş adamı, vekil çocuğu, spor adamları, işletmeciler ve siyasi parti yöneticilerinin üye olduğu Çınaraltı ve akyazı Balıkçı Kooperatifi'nin üye listesinin yeniden dizayn edilmesi isteniyor. 153 üyesi bulunan Çınaraltı Balıkçı kooperatifi'nin yanı sıra 97 üyesi bulunan Akyazı Balıkçı Kooperatifine üye olan balıkçılar bir an önce balıkçı barınaklarına kavuşmanın hayalini kuruyor.

ÇINARALTI 4 ÜYEYİ LİSTEDEN ÇIKARDI

Çınaraltı Balıkçı Barınağı Başkanı Osman Şahin, dam sahibi olmak için kooperatifine üye olan AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar'ın üyeliğinin 19 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdikleri genel kurulda iptal edildiğini söyledi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun balıkçılara dam kazandırmak için verdiği çabadan dolayı teşekkür eden Çınaraltı Balıkçı Barınağı Başkanı Osman Şahin, "Dam için ilk tercih balıkçılar olmalıdır. Bizlere çekçek verse bile razıyız. Sadece kooperatif için yönetim odası talebimiz vardır" dedi.

USULSÜZLÜK İDDİALARI VAR!

Arsin'de yapılması planlanan balıkçı barınakları için usulsüzlükler yapıldığı iddia ediliyor. Gerçek balıkçıların liste dışı bırakılacağı, parayı veren iş adamlarına dam verileceği kulaktan kulağa dolaşır oldu. Bu dedikoduları öğrenen balıkçıların şikayetçi olduğu ve bu durumu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya anlatacağı öğrenildi. 


Günebakış

 
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülcemal
Gülcemal - 3 yıl Önce

Orada Gülcemal projesi var ve o projeyi iyi inceleyin kayık çekek veya dam yeri yok. Kimse kimseyi oyalamasın. Oraya dam işi hikaye. Oyala taktiği var.

murat başkan
murat başkan - 3 yıl Önce

arkadaş benim yıllardır kayığım var ama kooparatife kimse bizi almıyor. Kooparatife gidiyon üye listesine bakıyorsunuz yarısından fazlasının kayığı yok. İşte burda devlet baba gidecek liman müdürlüğünden kayık sahiplerini ve bağlama yerlerinin listesini alacak ve diyecekki ahmet mehmet sizin kayığınız var dam sizin hakkınız .BU İŞ BU KADAR BASİT ...

murat başkan
murat başkan - 3 yıl Önce

kayığımın ismi var ve bağlama yeride belli.. Sahil güvenlik geldimi listesinden bakıyor beni görüyor. Şimdi işin komik yanı kayığın sahibi olan ben kooparatife üye değilim. Olamıyorum ... Bu işi anca Soylu bakan çözer Alır kayık sahiplerinin listesini çağırır kooparatif başkanlarını verir isimlerini işte der sizin üyeleriniz bunlar olacak.. Faroz damları hariç diğer tüm dam yerleri gerçek kayık sahiplerine verilmediğinden fuhuş yuvasına dönmüş..

SIRADAKİ HABER

banner513