Trabzon'da balık hali durgun - Gelen geri dönüyor

Trabzon Toptancı Balık Hali son yılların en durgun dönemini yaşıyor.

Trabzon'da balık hali durgun - Gelen geri dönüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait Toptancı Balık Hali, son yılların en durgun dönemini yaşıyor. Balık Haline genellikle kıyı balıkçıların avladığı az miktarda mezgit, istavrit ve barbun gibi balık çeşitleri gelirken, sabahın erken saatlerinde balık almak için gelen çok sayıda esnaf balık alamadan geri dönmek zorunda kalıyor. 

Denizlerde av sezonunun sona ermesine 1 aydan az bir süre kalmasına rağmen tezgâhlarda hamsi başta olmak üzere çoğu balık çeşidi pek görülmüyor. 

Balıkçılar artık sezon sonuna doğru yaklaşıldıkça balık miktarının azalmasının normal olduğunu belirtirlerken, Trabzon Toptancı Balık Hali’ne genellikle kıyı balıkçıların getirdikleri balıklar mezat usulüyle alıcısını buluyor. 

Balık Haline bugünlerde büyük tekneler hamsi başta olmak üzere pek balık getirmezken tezgahlarda genellikle kültür balıkları yer alıyor. 

Öte yandan balıkçılar yaklaşık 10 yıldır bugünlerdeki kadar bir durgunluk yaşamadıklarını belirtirlerken, artık kültür balıklarına ağırlık verdiklerini ifade ettiler.

Trabzon'da balık hali durgun - Gelen geri dönüyor

Trabzon'da balık hali durgun - Gelen geri dönüyor

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 11:21
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
oguz
oguz - 1 yıl Önce

balik birakmadini, denizlerde simdi aç kalin akillanin

SIRADAKİ HABER