Trabzon'da balık fiyatları sürekli değişiyor

Trabzon'da balık fiyatlarında değişiklik devam ediyor.

Trabzon'da balık fiyatları sürekli değişiyor
banner432

Trabzon’da tezgahlar farklı balık çeşitleriyle dolarken, fiyatlar günden güne sürekli değişiyor. 

Balık fiyatlarında sık sık değişiklik yaşanırken kalitesine göre hamsinin fiyatı 10 ile 15 TL arasında değişiyor. Balıkçılar sezonun genel olarak verimli geçtiğini söylerken, hava durumunun sürekli değişmesinin fiyatları olumsuz etkilediğini belirtti. İstavritin fiyatı 12.5 ile 15 TL arasında değişirken, diğer balık fiyatlarında da geçen haftaya göre artış sürüyor. 

Balıkçılardan Garip Hayata, "Balık fiyatları günden güne değişiyor. Özellikle son yıllarda balıkçıların yanlış avlama yapması balıklara büyük darbe vurdu. Yanlış avlama yapılması sonucunda da balık fiyatları günden güne farklılık gösteriyor. Balık teknelerinin zamanlı bir şekilde avlanmaları lazım ki balıklarımız güzel gelsin" dedi. 

Düzenli bir şekilde avlanma gerçekleştirilmesi gerektiğini belirten Hayata, "Hamsiyi kasayla alıyoruz. Kasaların da fiyatları 100 ile 200 TL arasında değişiyor. Düzenli bir şekilde balıkçılık yapılırsa vatandaş da hamsiyi uygun fiyatlardan satın alacak ve fiyatlardan memnun kalacaktır. Fakat düzenli avlanma yapılmadığı sürece fiyatlar gün gün değişecektir. Temennimiz bizim de vatandaşın da fiyatlardan memnun kalması yönünde" şeklinde konuştu. 

Balıkçılardan Ayhan Keleş ise, "Havalar iyi olduğunda balık bol oluyor. Havalar kötü rüzgarlı olduğu zaman balık çıkmıyor. Bu durumda da fiyatlar artıyor. Hamsi 7.5 ile 15 TL aralığında satılıyor. Fiyatlar pahalı olunca müşteri olmuyor. Trabzon’da hamsinin fiyatı 10 TL'yi geçince halkımız almıyor, müşteri sıkıntısı çekiyoruz. Tezgahımızda hamsinin dışında yerli istavritlerimiz de mevcut. Fakat fiyatlar biraz pahalı" diye konuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar
Yaşar - 7 ay Önce

Denetim hiç yok herkes kafasına göre fiyat belirliyor, günlük taze balık tezgaha nadiren çıkıyor, buzhane den cikartip satıyorlar yüzüne günlük taze balıklarla süsleyip altindan bozuk hamsi veya baliklari satiyorlar maalesef bir önlem alan yok üzgünüz

metin
metin - 7 ay Önce

sermayesi yok birşeyi yok denizin verdiği nimeti bu kadar pahalı satmanın anlamı ne bilemiyorum .

Ahmet Yavuz
Ahmet Yavuz - 7 ay Önce

Buzluktaki balıkları çıkarıp fiyat artisi olunca taze diye vatandaşa satıyorsunuz.Ayıp size. Trabzon da balık kültürü yok. Deniz kenarı memleketinde Balık memleketi olarak bildiğimiz Trabzon da taze ve ucuz balık yemek imkansız.

kemal
kemal - 7 ay Önce

cok dogru yasar kardesime katılıyorum kafasınna gore fıyat yazıyolar bıde kucuk hamsılerı alta buyuklerını ustune koyuyolar

Baltacı
Baltacı - 7 ay Önce

Şu hamsinin kıymetini bilin, bakın diyarbakırda yaşıyorum hamsiye hasretiz

SIRADAKİ HABER

banner204

banner443