banner491

Trabzon'da Avrasya Pazarı nereye taşınacak? Zorluoğlu açıkladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Avrasya Pazarı'nın yeni yapılan caminin etrafında planlandığını açıkladı

Trabzon'da Avrasya Pazarı nereye taşınacak? Zorluoğlu açıkladı
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, seçim öncesi ve sonrasında da çeşitli temaslarda bulunduğu Avrasya Pazarı esnafını ziyaret ederek, esnafın beklediği yer müjdesini verdi. Başkan Zorluoğlu, Avrasya Pazarı’nın yeni yerinin Moloz bölgesinde yapımı süren cami etrafında planlandığını açıkladı.

Beraberindeki Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, Avrasya Pazarı Esnafları Derneği Başkanı Muzaffer Beşinci ve dernek yöneticileriyle çarşıyı dolaşan Başkan Zorluoğlu, daha sonra çarşı esnafına hitap etti. Başkan Zorluoğlu, yoğun bir çalışma temposuyla ilerlediklerini ve seçim öncesinde verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin zamanının geldiğini söyledi.

Moloz bölgesinde yapımı süren cami ve etrafıyla ilgili bütüncül bir yaklaşımla planlama yaptıklarını anlatan Başkan Zorluoğlu, bölgeyi şehrin sakinlerinin ibadet dışındaki ihtiyaçlarını da karşılayabilecekleri şekilde inşa edeceklerini dile getirdi. 

Böylelikle alanda ticarî faaliyetlerin de yapılabileceğini bildiren Başkan Zorluoğlu, “Orayı farklı amaçlara hizmet eden çok maksatlı bir alan haline dönüştüreceğiz. Bu güne kadar yaşadığınız sıkıntıları unutturacak şekilde, orada ortak bir karar doğrultusunda alan tespit edip süratle pazarın yapımını bitirerek sizlerin istifadesine sunacağız. Böylelikle size verdiğimiz sözü de yerine getiriyoruz. İnşallah bu alanda Avrasya Pazarı’mız yerini alacak” dedi.

Trabzon'da Avrasya Pazarı nereye taşınacak? Zorluoğlu açıkladı

Avrasya Pazarı esnafının, birlik ve beraberliğinden, sürekli ama seviyeli ve saygılı şekilde ilgili kamu kurum kuruluşlarıyla görüşmeler yaparak, sorunlarını dile getirmelerinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Süreç boyunca Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç de konuyla yakından ilgilendi. Benim gündemime de bu konuyu kendisi getirmişti ve halen ilgisinin devam ettiğini görmekten memnun oluyorum. Kendisine de sizler adına bu önemli projedeki desteklerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Bundan sonraki süreçte de esnafın görüş ve önerilerini alarak ilerleyeceklerini vurgulayan Başkan Zorluoğlu konuşmasının sonunda, yakın zamanda ihalesi yapılacak yeni Avrasya Pazarı Projesi tamamlandığında, esnafın sorunlarının çok büyük oranda çözülmüş olacağının da altını çizdi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 17:37

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami
Sami - 3 ay Önce

Moloz iyice Pakistan gibi olacak.

Fatih
Fatih - 3 ay Önce

Çok saçma bir proje

İsa Sayar
İsa Sayar - 3 ay Önce

Başkanım cami çevresi trabzonun simgesi olmalı. Pazar biraz daha uzağa kurulsa cami çevresi islama özendirici bir düzenlemede olsa.

Osman
Osman - 3 ay Önce

Ne avrasyası?miadı dolmuş bir pazar bişey satıldiğıda yok acilen kapatılmalı

Murat
Murat - 3 ay Önce

Oraya harcanan paranın hesabını kim soracak uganda cumhurbaşkanı mı bu sakir bir durum ????

kobrabado
kobrabado - 3 ay Önce

pazarı ilk yerine çömlekçiye yıkılan otellerin yerine almak en doğru karar olur esnaf iş yapar

irfan
irfan - 4 hafta Önce

güzel olur insAllah çarşıda yakın

banner472