7m

7m

hyundai

Trabzon'da Atatürk Köşkü'ndeki tamir skandalına soruşturma

Trabzon'da Atatürk Köşkü'ndeki tarihi avizenin tamiri sırasında ortaya çıkan skandal görüntüler için soruşturma başlatıldı.

Trabzon 12.07.2017, 19:34
Trabzon'da Atatürk Köşkü'ndeki tamir skandalına soruşturma

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden, Atatürk Köşkü'ndeki tarihi avizenin tamiri için yapılan uygulama nedeniyle ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.


Trabzon'da bugün ortaya çıkan bir görüntü çok sayıda kesimin tepkisine neden oldu. Tarihi Atatürk Köşkü'nün avizesinin tamiri sırasında, ziyaretçilerin bile dokunmasının yasak olduğu tarihi bilardo masasına merdiven konulması ve üzerine çıkılarak tamirin yapılması büyük tepki topladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Trabzon’un en önemli tarihi mirasları arasında yer alan Atatürk Köşkü’ndeki tarihi avizenin tamiri için yapılan uygulamayla ilgili çeşitli medya kuruluşlarında yer alan fotoğraftaki görüntüyle alakalı olarak ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır." ifadesine yer verildi. 


 Atatürk Köşkü

Mustafa Kemal Atatürk'ün kente ilk geldiği 15 Eylül 1924'te konakladığı Soğuksu Mahallesi'ndeki çam ormanları içerisinde yer alan köşkte, 19. ve 20. yüzyıla ait mobilyalar, porselenler, halılar ve Atatürk'e ait tablolardan oluşan çeşitli etnografik eserler sergileniyor.

Atatürk, köşke üçüncü ve son ziyaretini yaptığı 10 Haziran 1937'da tüm mal varlığını Türk ulusuna armağan etme kararı almış, mal varlığının bir listesini hazırlayarak gereğinin yapılması için Başbakanlığa talimat vermişti.

Köşkte yer alan "Vasiyet Odası" isimli bölümde de Atatürk'ün mal varlığını armağan etmesiyle ilgili olarak, "Hayatımın hatırlayabildiğim en mutlu dakikalarını yaşıyorum. Yıllarca önce düşündüğüm bu işi Trabzon'da tamamlamak mukaddermiş" sözünün yer aldığı bir tabela bulunuyor.

 Trabzon'da Atatürk Köşkü'ndeki tamir skandalına soruşturma


Yorumlar (9)
hakan 5 yıl önce
tarihi kaleyi sünger bob a çeviren zihniyetten, antik kenti düğün solonu yapan zihniyetten de bu beklenir hiç şaşırmadım... bilardo masasını kahvehane satmadıklarına şüktermek lazım
memati 5 yıl önce
Atanın emanetlerine saygısızlık bu şehre yakışmaz!
RECEP #hakan 5 yıl önce
Yakında onuda yaparlar... kahvehaneyede satarlar forumdaki eğlence merkezinede... bu arada büyük şehir belediye başkanının 61 proje muhabbetine çömlekçi için bir projesi varsı ya yıkılıp yerine otopark yapıldı şu anda saydım son 1 ay içerisinde trabzonda açılan 7 otopark var tahminim 3 - 4 aya 61 oto park olur ve projede tamamdr derler yazıklar olsun yakında bizim sitenin içerisinede tripark açarlar... bu arada kara yollarının yaptığı yollara biz yaptık diye büyük şehir çalışıyor diye tabela koyan şer...szlr o tabelalara verdikleri parayla hizmet verseler daha iyi olur... yada yakında ben tabelaları değişrtirip büyük şehir yatıyor diye yazsak daha doğru olur...
Trabzon 5 yıl önce
Soruşturma mı dediniz.Önce kafaları sorusturmak gerek.Tarihe saygısı olmayanın nesini sorusturacaksın.ilgili daire kimdir.hangi GN şart. Yard.bağlıdır. hadi soruşturun. Öyle bir işçinin üzerine kalmasın sonucu da kamuoyu ile paylaşın.
61taner 5 yıl önce
hey yarabbim akıla bak akıla olmadı harç karaydınız masada iyide olurdu .....
Allah akıl fikir versin size ama tabi bu yanlısı yapan kışı değil orada ki kontrolun hatası
Fatih 5 yıl önce
Masanin ustunde mangal yapaydiniz bide rahat olun kim ne diycek kim ne ceza vercek burasi 3.sinif dunya ulkesi turkiye
Süleyman Özmen 5 yıl önce
Köşk bahane Saray şahane, Köşk küçülmeyi acizliği Sarayda büyümeyi asaleti temsil ediyor
kızılsakal 5 yıl önce
aaa şaşırdım doğrusu ne desem bilmiyorum?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@