Trabzon'da Atatürk Köşkü için komisyon! Proje hazırlanıyor

Başkan Zorluoğlu Atatürk Köşkü'nün restorasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzon 12.10.2020, 15:27
Trabzon'da Atatürk Köşkü için komisyon! Proje hazırlanıyor

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Atatürk Köşkü’nün restorasyonu için komisyon kurulduğunu ve proje hazırlandığını söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları başladı. Toplantıda CHP Grup Başkanvekili Turgay şahin Atatürk Köşkü’nün restore edilmesi ile ilgili Başkan Zorluoğlu’na soru yöneltti.

Turgay şahin, “Trabzon’a turist geldiği zaman ilk gittiği yer Atatürk Köşkü’dür. Orada restorasyon için ihale açılmıştı. Ama çoğu yerleri dökülmeye başladı. Etrafı da eskiden güzeldi. Gelinler falan fotoğraf çektirirdi. Ama şu anda kötü” dedi.

ATATÜRK KÖŞKÜ İÇİN PROJE OLUŞTURULUYOR

Başkan Zorluoğlu Atatürk Köşkü ile ilgili olarak, “Atatürk Köşkü çok önemli bir alan. Bizim için çok önemli bir mekan. Bunun için 2010 ve 2016’da bir çalışma yapıldı. Ben göreve geldikten sonra daha kapsamlı bir şekilde restorasyon yapımı için bir komisyon kuruldu. O komisyon çalışıyor şuanda. Projeler şu anda oluşturuluyor. İçeri kısmında da çok titiz bir çalışma yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bahçe içinde çalışmalar sürüyor. Bahçesine 5 bin adet çiçek dikildi çalışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Davut kazancı 12 ay önce
Aman yandık şimdi,eskisinden kötü olur,akp zihniyeti ne anlar restaresyondan
Metin 12 ay önce
Tabakhane yokuşundaki binanın çökmesini mi bekliyorsunuz?
Can 12 ay önce
Tamam bunlar proje dedimi orası bitmiş demektir
Tayyip çabuk 12 ay önce
Atatürk köşkünü restore etmeyi bırak benim çocukluğum soğuksuda geçti ve hala orda yaşıyorum siz önce soğuksunun çamlığın eski halini geri getirin şehrin yaylasıydı o sen bırak köşkü durduğu yerde yıkılmaz sen yeşili yap doğayı yap

Gelişmelerden Haberdar Olun

@