Trabzon'da aşılama işe yaradı! 65 yaş üstü vakalarda düşüş

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, "Trabzon’da 65 yaş üstü kişilerde yüzde 80’in üstünde aşılama yaptık. Hastaneye düşen bu yaş grubundaki vakalarımız oldukça azaldı" dedi.

Trabzon 07.04.2021, 10:17 07.04.2021, 10:43
Trabzon'da aşılama işe yaradı! 65 yaş üstü vakalarda düşüş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 27 Mart- 2 Nisan haftasında illere göre paylaştığı, 100 bin kişiye düşen Covid-19 vaka sayısında 278,24 olan sayının 353,49’a yükseldiği Trabzon’da, vaka artışı sürüyor. Son günlerde koronavirüsün en fazla cenaze, taziye ve ev ziyaretlerinde yayıldığı tespit edilen kentte ekipler, denetimlerini sürdürüyor. Bir yandan aşılama çalışmalarının sürdüğü kentte, 65 yaş üstü kişilerin yüzde 80’inin aşılanması tamamlandı. Aşılanan bu yaş grubundaki vaka sayılarında ise azalma olduğu gözlendi. 

Trabzon'da aşılama işe yaradı! 65 yaş üstü vakalarda düşüş

İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, "Öncelikle 210 bin civarında aşılanması gereken vatandaşımız var. Buna 60-65 yaş grubu eklendikten sonra bu rakamlara çıktık. Bugünkü rakamlarla 140 bin aşılanma rakamlarına çıkacağız. Aşılanması gereken epey bir insanımız var. Aşı sırası gelen herkesin ivedilikle aşısını yaptırmasını bekliyoruz. Aşı randevularımız hem Sinovac hem de Biontech için açık. İnsanlarımız her iki aşıyı tercih edebilirler. İki aşı çeşidimiz de yeteri kadar bulunmaktadır. İnsanların hızlıca aşılanmasına bu toplumun ihtiyacı var. Lütfen herkes sırası geldiğinde, bir gün sonrayı beklemeden hızlıca aşısını yaptırsın ki toplumun korunması ve bağışıklığını sağlayabilelim. Trabzon’da 65 yaş üstü kişilerin yüzde 80’inin üstünde aşılamasını yaptık, hastaneye düşen bu yaş grubundaki vakalarımız oldukça azaldı. Aşının etkinliği bu anlamda oldukça fazla” diye konuştu. 

Trabzon'da aşılama işe yaradı! 65 yaş üstü vakalarda düşüşTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Trabzonlu 6 ay önce
Sayın sağlık il müdürü almanyadan alınan iki buçuk milyon doz biontek alman aşısı kimlere vuruldu. Dünya liderinin elli milyon doz aşı aldık söylemişti. O aşılardan bir haber varmı. Dünya ülkeleri vatandaşının %30 aşıladı. Bizde durum nedir.
trabzonspor 6 ay önce
Alamancı hemşehrim bu sitede link vermek muhtemelen yasaktır. Dolayısıyla girip internete " Dünya aşılama oranları" şeklinde bir yazı yazarsan göreceksin orada Amerika 160 milyon çin 130 milyon ingiltere 35 milyon ... şeklinde bir aşılama oranı var. Yani bunlar 2 doz yapılan insan sayısı. Lütfen Alman kanallarını takip ediniz. Malum bizdekiler söylemiyorlar sizin de bilmediğiniz gibi...
Akçaabatlı 6 ay önce
Trabzonlu hemşehrim. Dünyada hangi ülke yüzde de 30 aşı yapmış. Ben almanyada yaşıyorum. 80 yaş üstü bile daha tam aşılanmadı. Almanyada aşı üretildiği halde, yeterli adı yok diye millet isyanda. Sen haberleri hangi kanaldan alıyorsun merak ettim.
Vatandaş 6 ay önce
Sayın müdürüm mhrs randevu sıstemıne girdiğimizde butun hastanelerde sınovic asısı var bıontek ası randevusu gozukmuyor bununla ılgılıde vatandası bılgılendırırsenız sevınırız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@