7m


7m

hyundai

Trabzon'da altgeçit otopark!

Trabzon'da vatandaşlar park yeri sorunu için enteresan bir çözüm buldu.

Trabzon 11.08.2017, 08:53 11.08.2017, 09:20
Trabzon'da altgeçit otopark!
Haber61 / Haber Merkezi

Trabzon'un en büyük sorunlarından birisi olan otopark alanı eksikliği, vatandaşları kaldırımları, otobüs duraklarını ve daha birçok kamuya ait yerleri işgal etmeye sevk ederken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi bu sorunu caddeleri otopark gibi kullanan vatandaşlardan işgaliye parası alarak çözmeyi tercih etmişti. Bazı vatandaşlar Faroz balıkçı barınaklarına geçen alt geçiti kendilerine ait mini bir otoparka dönüştürmüş durumda. Yayalar ile bisiklet gibi hafif taşıtların kullanabileceği alandaki bu durum kazaya sebebiyet verebilecek şekilde tehlike saçıyor. Yayaların güvenlikli şekilde karşıya geçmeleri için inşa edilen yaya alt geçidinin otopark gibi kullanılması rahatsızlık yaratıyor. Araçları gören vatandaşlar şakayla karışık olarak "Park işgali için ya TRAPARK gelirse" demekten kendisini alamıyor.    

 

Yorumlar (4)
Abdullah Abduloğlu 5 yıl önce
Ya yeni SGK binasına giderken caddenin (YENİCUMA) darlığına rağmen kaldırıma kurulan kahvenin oyun masalarına ne demeli? Birde önüne araçlar park edince kim nerden geçecek önemli mi?Çocuklar, engelliler... Kimin umurunda... Belediye çalışıyor. (!)
murat başkan 5 yıl önce
bu haberin başlığı ; belediye çalışmıyor araçlar için park sorunu var insanlar madur başkan göreve olmalıydı...
onur 5 yıl önce
bu kötü oldu orayıda trapark yapacaklar :)sorsan belediye çalışıyor ne yapıyor? yolları tek şeride düşürüp trapark yapıyor kmin için sorsan bizim için iyi yoldasınız trabzon belediyesi sayenizde en başarısız il seçilecegiz. bayburt bizden iyidir.
Trabzon 5 yıl önce
Akparti Türkiyemizi çok hor kullanıyor,gerek imar gerek doğa ve insana medeni yatırım yok.varsa yoksa asvalt döşeme ve rant kapısı tünel ve şehir hastaneleri.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@