banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzon'da "Ahilik" paneli düzenlenecek

Trabzon'da, 25 Nisan'da "Ahilik" konulu panel organize edilecek.

Trabzon 22.04.2017, 11:34
Trabzon'da "Ahilik" paneli düzenlenecek
Trabzon'da, "Ahilik" konulu panel organize edilecek.
 
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek panelin yürütücülüğünü, Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Gökbel üstlenecek.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel ve KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal'ın da katılması planlanan panelde, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Öksüz, "Ahilik ve Ahiliğin Çağdaş Uzantısı: Kooperatifçilik", Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yakıcı ise "Ahilik Kültürünün Mesleki Başarı ve Ticaret Hayatına Etkisi: İşin Püf Noktasını Bilmek" konulu sunum yapacak.
 
Trabzonspor Kulübü Başkanı-Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta'nın da konuşma yapacağı panel, 25 Nisan saat 14.00'de başlayacak.
 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
dinle murat 3 yıl önce
ahilik bu ülkeye nakşilik kanseri bulaşmadan önce, tıpkı masonların teşkilatlanması gibi olan ama masonik olmayan türk örgütlenmesiydi. devam etseydi tabi ki güncel davranışlar edinirdi. her ülke, ekonominin ve gücün odağı ülkelerde lobi faliyeti yapmaktadır. lobi faliyeti dediysek bildiğin hukuk dışı gayri resmi rüşvet-hatır-kadın v.s. anlayın artık. oturupta 200 yıl evvelki davranışları edinelim anlamına gelmiyor. saksıyı çalıştırın. yeni ahilik yeni lobicilik olacaktır tabi ki, ve ticarete milli yön veren bir örgüt olacaktır tıpkı masonlar gibi.
murat başkan 3 yıl önce
ahilik kelime anlamıyla bu yüzyılda,bu alışveriş şartlarında hiçbir şekilde geçerliliği olmayan bir kültürdür. Market zincirlerinin yandaki bakkala yönlendireni görmedim. Mağzalarda barkod okuyucu varken pazarlıkta görmedim.. Tarihte ahiliğimi anlatacaksınız çok merak ettim. Onun yerine barkod okuyucu cihazlar,patronu asla görülmeyen işletmeleri felan konuşssanız ya ...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@