banner526

banner533

banner513

Trabzon'da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı

Trabzon'da 87 yaşındaki kadın oğlunun kendisini dövüp sokağa attığı iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu.

Trabzon 24.07.2020, 12:46
Trabzon'da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı

Trabzon’un Of ilçesinde Hidaye Durmuş (87), oğlu S.D.'nin kendisine şiddet uyguladığı ve evden kovduğu iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu. S.D.'ye 10 gün uzaklaştırma kararı verilirken yaşlı kadın büyük oğlu ile birlikte otele yerleşti. 

İstanbul'dan Of'un Sarıbey köyündeki evine gelen Hidaye Durmuş'a iddiaya göre oğlu S.D. tarafından önceki gün şiddet uygulandı. Jandarmadan yardım isteyen Durmuş, bir süre sonra yeniden eve döndü. Oğlundan tekrar şiddet gören kadın bu kez büyük oğlu İrfan Durmuş ile adliyeye giderek savcılığa şikayette bulundu. Savcılık şikayet üzerine S.D.'ye 10 gün annesine yaklaşmama kararı verdi. Hidaye Durmuş da büyük oğlu ile birlikte bir otele yerleşti. 

‘BENİ ÇEKİP DIŞARI ATTI’

Yaşadıklarını göz yaşları içinde anlatan Hidaye Durmuş, oğlu S.D. tarafından sürüklenerek dışarı atıldığını belirterek, “Oğlum bana vurdu, dışarı attı. Eve almıyor. Ben evimde oturmak istiyorum. Bana yardım etsinler. Her yerim yara içinde. Beni yerlerde sürükledi. Evim yok, bir şeyim yok. Yüz senelik evimden dışarı attı beni” dedi. 

İrfan Durmuş da annesinin devlet korumasına alınması gerektiğini belirterek, "Ağabeyim annemi darp edip şiddet uyguladı. Ben müdahale ettim. Annemi yerde sürüklemeye başladı. Silahına davrandı, silahını tuttum. Aile içi şiddeti bırakın, yaşlı bir kadına şiddet var. Biz aile içi daha büyük olaylara müdahil olmadan gereken işlemlerin yapılmasını istiyoruz. Şu anda şiddet olur, daha büyük olaylar yaşanır diye evimize giremiyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar (6)
6161 3 ay önce
yahu toplum olarak ne hale geldık yazıklar olsun boyle evlat olmaz olsun sonuc da anne ac susuz bakmıstır emınım ıcım acıdı yazıklar olsun
Serko61 3 ay önce
Bu iş savcılık değil direk Allah'a havale edilecek bir iş toplum olarak çürüdük resmen gidişat çok kötü bakalım daha neler göreceğiz..
serkan 3 ay önce
Cennet annelerinin ayakları altında ama cenneti düşünen kim herkes dünyalık. Yazık teyzeye :(
Karadenizmavi 3 ay önce
Nerde eski saygı anne'ye baba'ya karşı.
Örf adet kalmadı bizlerde yazıklar olsun herkes para için şöhret için yaşıyor.
Bu olayda ninemizin diğer oğlanları nerdeydi? Nasıl bu duruma geldiler? Neden onlar ninemize bakmıyor? Otele gidip kalmak ne demek utanmazlar evinize getirin sene. Mal davası için koşa koşa alıp bakardınız ama
Horyanlı kazim 3 ay önce
Allah seni isla etsin inşAllah utamaz seni anne ye öyle yapılırmış,
Esma cevik 3 ay önce
Gelsin vallah bakarım ben.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@