banner491

Trabzon'da 750 kişi işe alınacak

Trabzon'da okulların temizliği için 750 kişi 9 aylığına işe alınacak.

Trabzon'da 750 kişi işe alınacak

İŞKUR Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların temizliği amacıyla 750 kişiye kura yöntemiyle 9 ay süreli iş imkânı sağlıyor. 

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında okulların temizlik, bakım ve onarımını sağlanması amacıyla 9 ay süreli 750 kişi istihdam edilecek. Başvurular 10-14 Eylül arasında, Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Sürmene Hizmet Merkezi, Vakfıkebir Hizmet Merkezi, Arsin OSB İrtibat noktası, ilçe belediyelerinde görevlendirilen “İŞKUR İrtibat Noktaları” ve ‘www.iskur.gov.tr’ internet adresinden, E-Devlet üzerinden ya da Alo 170 iletişim hattı üzerinden yapılabilecek. Çalışacak 750 kişi Noter kurası ile belirlenecek. Kuradan seçilen kişiler, uygunluk durumu kontrolünün ardından 1 Ekim 2018 tarihinde işbaşı yapacak. 

Konuyla ilgili İŞKUR Trabzon İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Velilerin okullarımıza emanet ettiği çocuklarımız ve gençlerimizin daha temiz bir ortamda eğitim alması için İŞKUR Genel Müdürlüğü öncülüğünde önemli bir adım atılmıştır. Okullarda görevlendirilecek 750 kişi ile hem ailelerin gözünün arkada kalmayacağı okul ortamı sunulacak hem de bölgemiz istihdamına önemli katkı sağlanacaktır” denildi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Çat
Hasan Çat - 1 yıl Önce

Parti listeyi yollar. İhtiyacı olan değil olmayan alınır. Böyle olduktan sonra 10000 kişi alınsa ne yazar

Doğrucu davut
Doğrucu davut @Hasan Çat - 1 yıl Önce

Parti hatasını anladı. Kura yapılacak

Admin
Admin - 1 yıl Önce

O liste çoktan yapılıp alınacak birimlere gönderilmiştir boşuna milleti ugrastirmayin

demokrat adam
demokrat adam - 1 yıl Önce

liste hazır zaten boşa 5 dakikam gitti

banner441

banner472