Trabzon'da 65 yaş üstü kısıtlaması için yeni karar

Trabzon Valiliği sınırlamada yeniden esnekliğe gitti

Trabzon 14.08.2020, 14:39 14.08.2020, 14:42
Trabzon'da 65 yaş üstü kısıtlaması için yeni karar

Trabzon'da  ​İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında toplantı gerçekleştirdi.  Toplantı sonucunda 65 yaş üstü vatandaşların hala devam eden 10.00 - 20.00 saatleri arasındaki sokağa çıkma izinleri 10.00 - 22.00 olarak değiştirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Koranavirüs salgını ile mücadele kapsamında; 21.03.2020 tarih (2020/8)  sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararımızile risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla sokağa çıkma ve ikametten ayrılma kısıtlaması getirilmiş, 10.06.2020 tarih (2020/63) sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararımız ile söz konusu kısıtlama esnetilerek her gün 10.00 ile 20.00 arasında sokağa çıkabilmelerine karar verilmiştir.

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek bu kural ve tedbirler çerçevesinde yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesi sağlanmaktadır. 

Bu kapsamda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca; 

10.06.2020 tarih (2020/63) sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararımız ile İlimizdeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00 ile 20.00 saatleri arasındaki sokağa çıkabilmeleri izninin her gün 10.00 ile 22.00 saatleri arasında olacak şekilde izin verilmesine karar verilmiştir.

​Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, uygulamada birlikteliğin sağlanması için alınan kararların ilgili kurumlara iletilmek üzere kaymakamlıklara iletilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Yorumlar (9)
Miray 6 ay önce
Çok lazımdı zaten ya vaka sayısı almış basini gidiyo siz esnetiyosunuz kuralları
Ali öztürk 5 ay önce
Bu durum için geç kalınmış. Vaka sayısı tavan yapmış durumda.
Trabzonlu 6 ay önce
Bırakın çıksınlar kendini düşünmeyen leri sizde düşünmeyin
A 6 ay önce
Çok doğru karar nasıl olsa virüs bitti daha niye evde dursunlar ki
Cuma 6 ay önce
Siz ne yapacaginizi sasirdiniz herhalde yaslilari koruyun ki hastanelerde yer kalsin buyuklerimiz olmesin lutfen
Tolga 6 ay önce
Böle bı yasakmi vardı emiceler meydanı salmayyyyyyy
Mustafa atar arsin 5 ay önce
Trabzon da ölümü hiç düşünmeyen yaş gurubu var ise 65 yaş üstüdür. Mesela benim babam olacak kişi akşam ders çalışsa bu kadar olamaz.bir tane akraba uşak kim var ise hepsi ile Türk Yunan ermeni ilişkisinde. Hava sahunma sahasını kura bilse tüm t.c yi bir akşam da yok eder iyi olan bir kimse yok. Sorsan ona. Varol covit19 varol. Seni 4 gözle bekliyorum.
Burak 6 ay önce
Kardeşim. Zaten standart çıktıkları ve sokakta kaldıkları saat bunlar.. yine çok salakça karar almışlar..tamam 07- 10 saatleri arası anlarım millet işe güce giderken yoğunluk oluyor.. dere peki bu iş dönüşü aynı belediye, aynı dolmuş ay i sokakta, aynı restaurantta bunlar hiç mi denk gelmeyecek. Tamamen ver yasakla... Birde salakça her dükkanın o camına maskesiz girilmez yazildirilmis. Ulan Maskesiz dolasilmaz yazsana.. denetim sıfır... İnsanlar cebindeki parayı düşünüyor hastalıktan önce.
hemşire 5 ay önce
yaşlılara laf edene kadar gençler yerinde dursa problem olmayacak. kaşüstü sağlık çalışanıyım. siz sanıyorsunuzki içeride hasta yatanlar yaşlı.çoğu 20-45 yaş arası. yaşlılarımıza laf edenler önce kendi dizlerini kırıp evlerinde oturmayı bilsinler. bıktık artık evimize sizin gibiler yüzünden gidememekten.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@