7m

7m

hyundai

Trabzon'da 6 yaşındaki Miraç, polis sireni korkusunu böyle yendi

Trabzon'da 6 yaşındaki Miraç, polis sireni korkusunu yendi, yunus ekibiyle doğum günü kutladı.

Trabzon 26.05.2020, 14:15 26.05.2020, 14:21
Trabzon'da 6 yaşındaki Miraç, polis sireni korkusunu böyle yendi

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde motorize yunus polisleri, polis aracı sirenini duyunca panik yaşayıp, saklanan Miraç Aydın'a (6) sürpriz yaparak, eve getirdikleri pastayla doğum gününü kutladı. Aydın, bindirildiği motosiklette siren çalıp eğlenirken, ailesi de çocuklarının üzerindeki korkuyu yenmesine yardım eden polis ekiplerine teşekkür etti.

İlçeye bağlı Dürbinar Mahallesi'nde ailesiyle yaşayan Miraç Aydın, 13 Mayıs'ta koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 saat sokağa çıkma iznini annesiyle, evinin önünde oyun oynayarak geçirdi. İzin saatinin dolmasına rağmen sokakta oyun oynamaya devam eden Miraç Aydın ve ailesi, o sıra devriye atan polis ekiplerince, siren çalınarak uyarılınca eve döndü.

Salgın nedeniyle evden çıkmayan küçük çocuğun, televizyonda her polis sireni duyduğunda evin içerisinde korkarak saklanmaya başlanması üzerine, ailesi bu korkusunu yenmesi için AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe’den yardım istedi. Altıntepe'nin konuyu ilçe emniyet müdürlüğüne bildirmesi üzerine, harekete geçen motorize yunus polisleri, Miraç Aydın'a sürpriz hazırladı. Ekipler, eve getirdikleri pastayla Aydın'ın doğum gününü kutladı. Küçük çocuk, bindirildiği motosiklette siren çalıp eğlenirken, ailesi de çocuklarının üzerindeki korkuyu yenmesine yardım eden polis ekiplerine teşekkür etti.

Trabzon'da 6 yaşındaki Miraç, polis sireni korkusunu böyle yendi

'KORKUYU ÜZERİNDEN ATMIŞ OLDU'

Güngör Aydın, oğlunun artık polisleri çok sevdiğini belirterek, "Siren sesi duyunca evde oğlum saklanmaya başladı. Oğlumun doğum gününde ona sürpriz yapan polisler bizi ziyaret ederek doğum günü pastası verdiler. Birlikte doğum gününü kutladık. Polis motosikletine bindi. O korkuyu da üzerinde atmış oldu. Şimdi polisleri daha çok seviyor. Herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Trabzon'da 6 yaşındaki Miraç, polis sireni korkusunu böyle yendi

Trabzon'da 6 yaşındaki Miraç, polis sireni korkusunu böyle yendi

Trabzon'da 6 yaşındaki Miraç, polis sireni korkusunu böyle yendi


Yorumlar (2)
yorumcu 2 yıl önce
Son gunlerde yasanan olaylari unutturmak ve imaj duzeltmek icin İktidardaki parti temsilcisininde katkilariyla duzenlenmis bir olay.Bu bir mizansen yani onceden hazirlanmis senaryo fakat corlu ve kadikoydeki olaylar tamamen dogal gelismis ve "olaya karisan" polislerdeki vatandasa karsi gosterilen nefret ve zorbaligi ortaya sermistir.Birkac olumsuz olayla butun teskilat suclanamayacagi gibi boyle bir mizansenlede teskilattaki "kotu polisler" yok sayilamaz.İcisleri bakaninin bu konuya daha fazla duyarlilik gostermesi gerekiyor.Polis devletin polisi degil Vatandasin polisidir!
Derman 2 yıl önce
Vatandaşta külhanbeyi değil kurallara uyması gereken,devletin koymuş olduğu kural ve kaidelere gerektiği gibi uymak zorunda olan devlet unsurudur...basından gördüğün bir kesitle yargılama yapmak kolay. Trabzon başta olmak üzere ülkenin hemen heryerinde koyulan kurallara,yasaklara direnen vatandaşlarımız var..polis işi gücü bıraktı,bu basına yansıyan vatandaşlara mudahale etti oylemi.cok komiksiniz..bence sizin mevzunuz yapilan mudahale degil devlet,hükümet ve polis teskilati ile ilgili icinizdeki hırsı gormezden gelmek..bir kanayan yaraniz vardir ama orasini siz bilirsiniz....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@