alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'da 40 yaş üzerine aşı sitemi! İşte aşılamada son durum

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta şehirdeki aşılamada son durumu aktardı

Trabzon 28.06.2021, 23:36
Trabzon'da 40 yaş üzerine aşı sitemi! İşte aşılamada son durum

Haber61 Haber Servisi - Koronavirüse karşı aşılama çalışmaları tüm hızıyla davem ederken Trabzon'daki son durumu İl Sağlık Müdürü Hakan Usta açıkladı.

Usta, randevulu ve randevusuz olmak üzere aşılama çalışmalarının sürdüğünü aktarırken özellikle 40 yaş üzeri kesimdek ilgisizliğe sitem etti. Usta herkesi aşı olmaya devam etti.

Hakan Usta "Değerli halkımız aşı organizasyonunda randevulu ya da randevusuz olmak üzere Meydan Parkı da dahil olarak birçok sağlık tesisimizde ve aile hekimliklerimizde aşı yapabilir haldeyiz.Sizlerin talepleri doğrultusunda aşılama oranlarımızı yukarıya çektiğimiz takdirde toplumsal bağışıklanmayı sağlamış olacağız.Hepimizin sağlığı sizin aşı yapılmanızdan geçmekte.Özellikle tabloda gördüğünüz gibi 40 yaş üzeri kişilerin aşılarında ciddi eksikliklerin (2.dozlarda özellikle)olduğu göze çarpmakta. Lütfen ivedi bir şekilde aşılarımızı yapılalım.." ifadelerini kullandı.

Usta'nın paylaştığı aşılama tablosuna göre toplam 626 bin 934 hedef nüfus içerisinde 352 bin 507 kişi aşılandı. Aşılamaların yüzde 56'lık kısmını ilk doz kapsadı.

Tabloda ise şu verilere yer verildi;

aşılama


Yorumlar (4)
Rıza hoca 6 ay önce
Aşıdan kaçanlara soruyorum, köpek ısırsa sizi kuduz aşısı olmayacaksınız. Burda toplum sağlığı önemli bir konu. Lütfen herkes aşısını vurulsun.
Garip38 6 ay önce
Bencede kuduz olup kudursunlar aşı karşıtları, yaşlı çoluk çocuğun sağlığını tehlikeye atıyorlar, zannedersin anne baba çoluk çocukları yok bunların, bir safsata uğruna hepsinin sağlığını tehlikeye atıyorlar
başkan 6 ay önce
40-49 yaşın ikinci doz aşısı geldimi sayın usta. ben ilk aşıdan sonra tam 1 ay sonrasına yanı temmuz başına gün aldım. yanıltıcı bir serzeniş olmuş maalesef
Garip38 6 ay önce
Çoktan 2. Doz aşıyı vuruldu insanlar, sen ilk aşıyı geç vurulmuşsun ki 2. için bekliyorsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@